Czwartek, 16 maja 2024 r.  Imieniny: Andrzeja, Szymona

Bez prawa jazdy znają przepisy drogowe

21.03.2012

Uczniowie „siódemki” z Osin i „czwórki” z ks. Władysława najlepiej w naszym mieście znają zasady ruchu drogowego w teorii i praktyce. W eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pokonali rówieśników z siedmiu żorskich szkół podstawowych i dwóch gimnazjów.

Dzisiejsze żorskie eliminacje do tego ogólnokrajowego turnieju odbyły się w SP-3, która zwyciężyła w ubiegłorocznych zmaganiach. Pod czujnym okiem jury, w którego składzie zasiedli policjanci z miejskiej komendy, uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami. Musieli przejść test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, znać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a na koniec wykazać się swoimi umiejętnościami w praktyce, na specjalnie przygotowanym torze. W dzisiejszych zawodach zwyciężyła w kategorii szkół podstawowych "siódemka" z Osin oraz Gimnazjum nr 4 w kategorii szkół starszych. Zwycięzcy niebawem będą reprezentowali nasze miasto na eliminacjach okręgowych, które odbędą się w Raciborzu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dojście do ogólnopolskiego finału! Info: DeKo/KMP w Żorach