Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Baśniowy wernisaż

22.08.2023
Baśniowy wernisaż

Elżbieta Murawska - ilustratorka książek, graficzka i malarka, autorka m.in. ilustracji do „Baśni” Braci Grimm zaprezentuje swoje prace w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach. Dziś, we wtorek 22 sierpnia o godz. 17:30 wernisaż wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach - sala na 3 piętrze.

Tworzone przez Elżbietę Murawską prace są cenione nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Jej dzieła wystawiane były dotychczas na ponad 200 wystawach, w tym w słynnym Centrum Pompidou w Paryżu, w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, w Japonii, a nawet w Sao Paulo w Brazylii. Elżbieta Murawska jest autorką ilustracji do około 100 książek, głównie utworów poetyckich i baśniowych, w tym m.in. do „Baśni” Braci Grimm czy „W gospodzie u Wodnika” Jan Drdy. Na swoim koncie ma liczne nagrody w tym prestiżowy Medal Polskiej Sekcji IBBY (od 2018 roku Medal Themersonów), przyznawany za całokształt działalności twórczej, najwybitniejszym polskim autorom i ilustratorom książek dla dzieci. Elżbieta Murawska została też nagrodzona przez Magazyn WHY Story tytułem Kobiety Charyzmatycznej oraz Lidera z powołania w kategorii: Lider w sztuce.

Elżbieta Murawska pochodzi z artystycznej rodziny. Jej pradziadek prof. medycyny Ignacy Baranowski, był jednym z założycieli i fundatorem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Przez lata artystka tworzyła wraz ze swoim mężem śp. Marianem Murawskim - nagrodzonym złotym medalem Gloria Artis - Zasłużony Kulturze przez Ministerstwo Kultury  i Dziedzictwa Narodowego. Także jej córki Beata i Larysa są uznanymi malarkami.

Wystawę prac Elżbiety Murawskiej będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach, w sali na 3 piętrze od 22 sierpnia do 14 września. Wernisaż wystawy z udziałem autorki prac odbędzie się we wtorek, 22 sierpnia o godz. 17:30. Wstęp wolny!Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"