Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

747 Urodziny Miasta naukowo i sportowo. Dzieci wiedzą teraz więcej

27.02.2019
747 Urodziny Miasta naukowo i  sportowo. Dzieci wiedzą teraz więcej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przygotował szereg atrakcji dla dzieci w wieku do 13 lat. Miejska „urodzinowa” impreza odbywała się w hali i na lodowisku przy Folwareckiej.

Zaczęła się od występu Szalonych Naukowców z Laboratorium Pana Korka. W godzinnym, popularnonaukowym pokazie z wykorzystaniem ciekłego azotu o temperaturze minus 196°C, dzieci poznały jego właściwości. Wspólnie z naukowcami zbadały jak ekstremalnie niska temperatura wpływa na różne materiały, przedmioty i ludzkie ciało. Pokaz zakończyła bezpieczna, spektakularna eksplozja setek kolorowych piłeczek w 200 litrowej beczce. Po pokazie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci poznały sekretną recepturę na miksturę, która po obróbce termicznej i poddaniu działaniu siły grawitacji zamieniła się w mydełko. Same mogły zdecydować jaki kształt, kolor i zapach będzie ono miało. Po pokazie dzieci wzięły udział w rozgrzewce, podczas której zatańczyły zumbę. Kolejną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych były dwie wielkie bryły lodu, które skrywały kolorowe kulki. Za wydobycie danego koloru uczestnikowi przysługiwała określona nagroda. Dzieci mogły również wziąć udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych.

Na drugim z obiektów czekały na uczestników inne atrakcje. Na lodowisku odbyły się pokazy „ABC curlingu”, które poprowadził Damian Herman. Chętni mogli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, poznali podstawy gry, technikę i sprzęt. Tak jak w przypadku hali, również na tafli lodu odbyły się konkurencje sprawnościowe (jazda slalomem, przewożenie przedmiotów i tor przeszkód). Suma uzyskanych czasów w każdej konkurencji decydowała o miejscu na koniec zmagań. Kolejnym punktem programu na lodowisku były pokazy łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu zawodniczek KS Cieszyn: Kamili Paś, Aleksandry Kopyciok, Oliwii Gawędy i Julii Mrozek (zawodniczki klasy Novice i Złotej). Ostatnią atrakcją na lodowisku był pokaz podstaw hokejowego rzemiosła w wykonaniu młodzieżowych grup JKH GKS Jastrzębie. Wraz z młodymi zawodnikami na żorskim lodowisku pojawił się były znakomity reprezentant Polski, Leszek Laszkiewicz, obecny dyrektor sportowy klubu z Jastrzębia, który przekazał uczestnikom pokazu bilety na mecz fazy play-off JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia.

Najlepsi zawodnicy konkurencji sprawnościowych w hali oraz na lodowisku otrzymali nagrody rzeczowe na zakończenie imprezy.

Info. MOSiR
 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"