Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

5-lecie MUKS Sari Żory

18.12.2012
5-lecie MUKS Sari Żory

11 grudnia 2012 r. o godz. 16.30 na hali MOSiR przy ul. Folwareckiej odbyły się 5 urodziny Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sari Żory działającego w obecnej formie od 2007 roku.

W części oficjalnej uroczystości udział wzięli między innymi: wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego pan Andrzej Kamiński, zastępca Prezydenta Miasta Żory pan Wojciech Kałuża, Przewodniczący Rady Miasta Żory pan Piotr Kosztyła, Naczelnik Wydziału Edukacji pani Bożena Dąbrowska, zaproszeni sponsorzy i przyjaciele klubu, rodzice zawodniczek z klas sportowych z SP 3 i G 2 oraz zawodniczki wszystkich grup treningowych prowadzonych przez klub, czyli seniorki IV liga, kadetki, młodziczki, pozostałe zawodniczki z klas sportowych G2, klasa szkoły mistrzostwa sportowego oraz klasa sportowa z SP 3 wraz ze swoimi trenerami. Gościem specjalnym była pani Barbara Fojcik.

Gospodarzami uroczystości byli członkowie Zarządu MUKS Sari Żory prezes Wiesława Pawletko, wiceprezes Jacek Świerkocki oraz sekretarz Marek Utrata. Całość prowadziła Aleksandra Grygierzec nauczyciel muzyki w ZS nr 8 w Żorach i jednocześnie zawodniczka seniorek, która przygotował część artystyczną z młodzieżą tej szkoły. Było „wyginam śmiało ciało’, rap, taniec oraz „Coraz bliżej święta „ na zakończenie.

Podczas uroczystości wyżej wymienieni członkowie zarządu klubu otrzymali z rąk wiceprzewodniczącego Sejmiku Śląskiego pana Andrzeja Kamińskiego srebrne odznaki „Zasłużony dla województwa śląskiego”. Sponsorzy i przyjaciele klubu zostali uhonorowani statuetkami „Przyjaciel MUKS”, podziękowaniami, znaczkami i kalendarzami klubowymi, rozstrzygnięty został ogłoszony na tę okazję konkurs plastyczny do szkól podstawowych i gimnazjów z terenu Żor. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody ufundowane przez sponsorów oraz znaczki i kalendarze klubowe na 2013 rok. Były też chwile wspomnień w fantastycznej, dynamicznej prezentacji, do której tłem była muzyka z „Gwiezdnych wojen i Rydwanów ognia”, a która przygotował Jacek Świerkocki. Pokaz przeniósł zebranych w czasy świetności damskiej siatkówki w Żorach, czyli początek lat 90 ubiegłego wieku a następnie zaprezentowane zostały największe sukcesy klubowe oraz szczególnie ostatnie 5 lat działalności klubu. Całość została poświęcona pamięci Czesława Fojcika twórcy siatkówki w Żorach oraz trenera i wiceprezesa Sari w poprzedniej kadencji.
Wszyscy zgromadzeni na trybunach otrzymali pamiątkowe klubowe znaczki podobnie jak zawodniczki i trenerzy, którzy dodatkowo otrzymali kalendarze ze zdjęciami wszystkich grup treningowych prowadzonych przez klub.

Po części oficjalnej na trzech boiskach toczyły się rozgrywki a w między czasie zawodniczki mogły degustować ciasta upieczone przez rodziców z SP 3 i G2.

Zarząd MUKS Sari Żory bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg naszej uroczystości.

Prezes Zarządu MUKS Sari Żory
Wiesława Pawletko
Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"