Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 24 marca 2023 r.  Imieniny: Gabriela, Marka

31 drużyn w Lidze ROW

10.04.2013
31 drużyn w Lidze ROW

Kolejne zebranie organizacyjne Ligi ROW sezon 2013 odbyło się 2 kwietnia.

Z ligi RALP która zawiesiła swoją działalność, doszły kolejne drużyny. Wiadomo było, że dołączy Rybówka, Czarne Fidosy, Sokół Chwałęcice i Ekipa. W ostatniej chwili zgłosiły się jeszcze Jejkowice. Tym samym Liga ROW liczy obecnie 31 drużyn.

Cieszyliśmy się z większej ilości drużyn, ale przy tym trzeba było jakoś tę ligę zorganizować. Po długich dyskusjach przedstawicieli drużyn padły trzy koncepcje zorganizowania ligi. Pierwsza przewidywała przesunięcie Habrovej z powrotem do drugiej ligi (nie wywalczyli awansu) i pozostawieniu 11 drużyn w pierwszej lidze, a pozostałe 20 drużyn podzielić na dwie grupy po 10 drużyn. Ta koncepcja zyskała zdecydowaną większość głosów. Druga przewidywała podział na dwie ligi. Pierwsza liga miała liczyć 15 drużyn, a druga 16 drużyn, ale ze względu na to, że gra toczyła by się praktycznie od kwietnia do połowy listopada z dwutygodniową przerwą, to ta koncepcja upadła. Upadł również projekt pozostawienia w pierwszej lidze 12 drużyn i podzieleniu drugiej ligi na dwie grupy po 9 i 10 drużyn. Przedstawiciele argumentowali to tym, że skoro Habrova nie wywalczyła awansu, to nie powinna grać w pierwszej lidze, a miejsce po rezygnacji FC Basseno powinno pozostać wolne.

Następnym punktem było kolejne głosowanie, czy drużyny drugiej ligi dzielimy na grupy według losowania, czy poprzez rozstawienie i wymieszanie drużyn z Ligi ROW i RALP w celu uatrakcyjnienia rozgrywek. Rada Drużyn (każda drużyna ma jeden głos) poprzez głosowanie zdecydowała, że drużyny w dwóch grupach drugiej ligi dzielimy poprzez rozstawienie według zajętych miejsc z poprzedniego sezonu w obu ligach: 1, 4 ROW; 2, 3 RALP itd. Tym samym mamy taki oto podział.

Pierwsza liga: Centrum Rybnik, FC Baranowice, FC Morgan Chwałowice, FC Żory, Felgus Meksyk, Marat Rybnik, MaxBud Wielopole, Old Stars Boguszowice, RKP 4 Racing Team, Rodbud Piaski, Rymer Niedobczyce.
Druga liga grupa A: Amator Boguszowice, FC Habrova, Czarne Fidosy, ZRB Noster, Lubar Buzowice, Iskra Rowień, Amanis Pub Nowiny, Ekipa, RowRyb, Viking Jankowice.
Druga liga grupa B: Victoria Głożyny, Dżoga Team, Jedność Jejkowice, Dżonsony, Continental Żory, KS Boguszowice, KS Rybówka, FC Chwałowice, Solszyb Chwałowice, Sokół Chwałęcice.

Awanse i spadki. Tutaj również odbyło się głosowanie i postanowiono, że z pierwszej ligi automatycznie spadają trzy drużyny. Z drugiej ligi awansują zwycięzcy z obu grup, a drużyny, które zajmą drugie miejsca w obu grupach rozegrają pomiędzy sobą jeden mecz barażowy. Zwycięzca meczu awansuje do pierwszej ligi.

Pierwsza liga wznowiła rozgrywki już w weekend 6-7 kwietnia. Druga liga rusza z tygodniowym opóźnieniem 13-tnia14 kwie.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych ligi www.ligarow.ligspace.pl oraz www.forum.habrova.pl

Życzymy wszystkim udanego sezonu. Oby emocji nie brakowało.

Info: LigaAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"