Sobota, 27 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Teofila, Zyty

15 medali w rękach zawodników Salmo

14.12.2011

Siedmioro zawodników klubu UKS Salmo Żory wzięło udział w XIV Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar MTP Delfin w Cieszynie, 10 grudnia. Zdobyli łącznie 15 medali - 10 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.

W zawodach wystartowali: Agnieszka Tomasiak, Ania Stefaniak, Szymon Jaworski, Remigiusz Kolawa, Łukasz Stępiński, Damian Gałach, Krzysztof Tide.
Szymon Jaworski zajął czterokrotnie I miejsce: na 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym. Został też najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 9-10 lat.
Remigiusz Kolawa zajął czterokrotnie I miejsce: na 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym, został najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 13-14 lat.
Agnieszka Tomasiak zajęła I miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym i trzykrotnie stawała na II miejscu podium: 200 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym, 50 m stylem dowolnym oraz została sklasyfikowana na II miejscu całych zawodów w kategorii 9-10 lat. Łukasz Stępiński zdobył I miejsce na 50 m stylem motylkowym, Anna Stefaniak - III miejsce na 100 m stylem klasycznym, a Damian Gałach - III miejsce 50 m stylem motylkowym. Info: UKS Salmo Żory