Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 29 września 2021 r.  Imieniny: Gabriela, Michała, Rafała
Leksykon Żorski ciąg dalszy...

Shogun


Pełna nazwa: Klub Karate Kyokushin „Shogun” Żory. Stowarzyszenie zrzeszające mieszkańców Żor i okolic zafascynowanych japońskimi sztukami walki, przede wszystkim karate kyokushin i Iaido. Formalnie, jako stowarzyszenie zwykłe działa od 2009 , faktycznie jednak „Shogun”, grupujący chętnych do uprawiania tej sztuki walki istnieje w Żorach od 1981. Najpierw jako grupa nieformalna, w następnych latach przy ZSMP, LOK i TKKF.  Po pierwszym naborze do sekcji zgłosiło sie około 120 osób. Treningi odbywały się w I LO im. Karola Miarki. Przez pierwszy rok ostrych treningów grupa stopniała do kilkunastu osób. Zostali w niej ci, dla których karate kyokushin okazało się czymś więcej niż chwilową fascynacją, dla których stało się sposobem na życie.

Następne lata istnienia Shoguna wyglądały podobnie: Prawie 200 osobowe grupy chętnych do ćwiczeń na początku każdego roku szkolnego, które w trakcie ostrych ćwiczeń powoli sie wykruszały. Kolejne grupy zdające egzaminy promocyjne na wyższe kyu. Od 1984 do tradycji Shoguna wszedł obóz letni, który z reguły odbywał się nad morzem. Na treningach klub korzystał z pomieszczeń w I LO, w klubie Wisus, z sali w Szkole Podstawowej nr 3, w Zespole Szkół Budowlanych, hali przy kopalni Krupiński w Suszcu, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 15. W 1994 wraz z żorskim MOSiR-em klub zorganizował Mistrzostwa Śląska w karate Kyokushin. W kwietniu 2011 z okazji 30-lecia uprawiania karate w Żorach na Hali Sportowej w Żorach klub zorganizował specjalny pokaz, zaś w 13 listopada 2011 wraz z był organizatorem Festiwalu Sztuk Walki.
Obecnym prezesem klubu jest Dariusz Kudyk. TG


Shogun

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"