Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 15 listopada 2018 r.  Imieniny: Alberta, Leopolda

Poczuj klimat egzotyki. Wybierz się z MALOKĄ do Nowej Zelandii!

14.11.2018

Poczuj klimat egzotyki. Wybierz się z MALOKĄ do Nowej Zelandii!

17 listopada przenosimy się na półkulę południową, prosto do Nowej Zelandii. Jesteście już spakowani? Czeka was moc niesamowitych atrakcji. Na wydarzenie, jak co roku, w ramach Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki zaprasza do MOK-u Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA.

Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu

14.11.2018

Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu

6 listopada w parku wodnym „Aquarion” odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Żorach przy współpracy z MOSiR-em, klubem UKS SALMO Żory oraz WOPR. Do zawodów zgłosiło się łącznie 10 szkół, wystartowało ok. 115 osób.

Żory świętowały 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

14.11.2018

Żory świętowały 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W minioną niedzielę, 11 listopada, oczy całego świata skierowane były na Polskę. Świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji także w Żorach odbyły się oficjalne uroczystości oraz liczne wydarzenia towarzyszące w patriotycznym duchu.

Poznaj zalety pieluszek wielorazowych - weź udział w warsztatach

14.11.2018

Poznaj zalety pieluszek wielorazowych - weź udział w warsztatach

„Zero waste”, czyli „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Zgodnie z tą ideą w naszym mieście zorganizowane zostaną warsztaty dla młodych rodziców pn. „Pieluchowanie wielorazowe - HelloWielo Żory”.

Fałszywi kontrolerzy pieców

14.11.2018

Fałszywi kontrolerzy pieców

Dwóch mężczyzn, podających się za pracowników urzędu zajmujących się ochroną środowiska, usiłowało w środku nocy wejść do piwnicy jednego z domów w Śródmieściu. Rzekomi kontrolerzy chcieli sprawdzić czym gospodarz pali w piecu... Ten jednak nie wpuścił ich do środka, a o zdarzeniu powiadomił policję i urzędników.

Konsultacje telefoniczne dla górników

13.11.2018

Konsultacje telefoniczne dla górników

Rybnicki Oddział ZUS uruchamia specjalny dyżur telefoniczny dla górników i ich rodzin. Na pytania dotyczące uprawnień do emerytury górniczej, pracy równorzędnej, okresów zaliczanych do pracy górniczej oraz wiele innych w tym zakresie będzie można uzyskać odpowiedź telefonicznie już 19 listopada, w godz. od 9.00 do 13.00, pod nr tel. 502 009 172.

Dwa miesiące dla przechowawców

13.11.2018

Dwa miesiące dla przechowawców

Tylko dwa miesiące pozostały przedsiębiorcom na uzyskanie wpisu do rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych. Od stycznia za przechowywanie dokumentów pracowniczych bez wymaganych uprawnień może grozić kara nawet do 100 tys. zł.

Dowiedz się jak aktywować przyłącze gazowe i zrób bezpłatne badanie płuc

13.11.2018

Dowiedz się jak aktywować przyłącze gazowe i zrób bezpłatne badanie płuc

Żory otrzymają urządzenie do badania pomiaru jakości powietrza i dołączą do 22 miast i gmin objętych programem „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”, realizowanym przez Polską Spółkę Gazownictwa. W ramach projektu mieszkańcy będą mogli także za darmo wykonać badania spirometryczne płuc.

Dziewczyny z Miarki w wojewódzkim finale zawodów w tenisie stołowym

10.11.2018

Dziewczyny z Miarki w wojewódzkim finale zawodów w tenisie stołowym

6 listopada w wojewódzkich półfinałach Tenisa Stołowego dla Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych, nasze miasto reprezentowała drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w składzie: Julia Owczorz, Aleksandra Szewczyk oraz Agata Paszek. Dziewczyny zajęły II miejsce i tym samym zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

Wcześniaki mają swoje święto. Już wkrótce II Żorski Bal Wcześniaka

10.11.2018

Wcześniaki mają swoje święto. Już wkrótce II Żorski Bal Wcześniaka

17 listopada to data szczególna dla Wcześniaków z całego świata – to ich święto. Wówczas wszystkie ważne budynki w wielu krajach oświetlone są fioletowym blaskiem, a w wielu miejscach organizowane są z tej okazji imprezy i spotkania edukacyjno–terapeutyczne. Świętować będziemy również w Żorach!

Wykonaj bezpłatny test na wirusa HCV

10.11.2018

Wykonaj bezpłatny test na wirusa HCV

W ponad 170 punktach pobrań ALAB laboratoria w całym kraju, w tym także w Żorach można bezpłatnie skorzystać z diagnostyki wirusa HCV, odpowiedzialnego za powstawanie wirusowego zapalenia wątroby typu C. Choroba przez kilkadziesiąt lat potrafi rozwijać się bez wyraźnych objawów uszkadzając wątrobę, prowadząc do jej marskości, a nawet do raka. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka.

Mieszkańcy regionu hojnie wsparli żorskie hospicjum

08.11.2018

Mieszkańcy regionu hojnie wsparli żorskie hospicjum

1 i 2 listopada na cmentarzach w Żorach oraz w sześciu sąsiednich miejscowościach wolontariusze przeprowadzili zbiórkę na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II.

Przybędzie uroczych Żorków. Zaproponuj miejsce dla nowej figurki

07.11.2018

Przybędzie uroczych Żorków. Zaproponuj miejsce dla nowej figurki

Miejska maskotka Żorek jest lubiana zarówno przez młodszych, jak i starszych mieszkańców Żor. Od kilku lat Żorka można spotkać w centrum miasta – z książką, pochodnią czy sztućcami. W planach jest utworzenie nowych figurek i rozbudowanie szlaku śladem sympatycznego stworka.

Zamknięcie ul. Klimka w związku ze Świętem Niepodległości

07.11.2018

Zamknięcie ul. Klimka w związku ze Świętem Niepodległości

W związku z miejskimi obchodami Narodowego Święta Niepodległości zamknięta dla ruchu zostanie ul. Klimka.

Zawody Strzeleckie na Dzień Niepodległości

06.11.2018

Zawody Strzeleckie na Dzień Niepodległości

Jak co roku, 11 listopada, na strzelnicy "Dębina", odbędą się Otwarte Zawody Strzeleckie. Uczestnicy będą mogli rywalizować w czterech kategoriach wiekowych, a imprezę tradycyjnie zwieńczy konkurencja "Strzał do Kura".

Poczuj klimat egzotyki. Wybierz się z MALOKĄ do Nowej Zelandii!

14.11.2018

Poczuj klimat egzotyki. Wybierz się z MALOKĄ do Nowej Zelandii!

17 listopada przenosimy się na półkulę południową, prosto do Nowej Zelandii. Jesteście już spakowani? Czeka was moc niesamowitych atrakcji. Na wydarzenie, jak co roku, w ramach Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki zaprasza do MOK-u Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA.

Autor książki "Polski żywioł" zagości w Bibliotece. Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

30.10.2018

Autor książki "Polski żywioł" zagości w Bibliotece. Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, autorem książki "Polski żywioł", w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie będzie okazją do rozmowy o książce, patriotyzmie, sławnych polskich postaciach i szacunku do symboli narodowych. Wydarzeniu, które odbędzie się 6 listopada o 18.00, będzie towarzyszyć wystawa "100 iSTOtnych słów na 100-lecie wolności".

Koncert Janusza Radka w Scenie na Starówce

26.10.2018

Koncert Janusza Radka w Scenie na Starówce

Sympatyków talentu Janusza Radka zapraszamy na koncert artysty już 11 listopada. Występ organizowany jest w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości jako jeden z punktów programu "Żory. Kurs na niepodległość". Koncert rozpocznie się o 17.00, cena biletu: 11 zł.

Strrrraszny maraton! Kino na Starówce zaprasza na Halloween'owy seans

24.10.2018

Strrrraszny maraton! Kino na Starówce zaprasza na Halloween'owy seans

"Dziedzictwo. Hereditary" i "Ghostland" będą nas straszyć podczas kinowego seansu w Halloween, 31 października. Cena biletu: 20 zł. Zapraszamy!

Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu

14.11.2018

Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu

6 listopada w parku wodnym „Aquarion” odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Żorach przy współpracy z MOSiR-em, klubem UKS SALMO Żory oraz WOPR. Do zawodów zgłosiło się łącznie 10 szkół, wystartowało ok. 115 osób.

Dziewczyny z Miarki w wojewódzkim finale zawodów w tenisie stołowym

10.11.2018

Dziewczyny z Miarki w wojewódzkim finale zawodów w tenisie stołowym

6 listopada w wojewódzkich półfinałach Tenisa Stołowego dla Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych, nasze miasto reprezentowała drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w składzie: Julia Owczorz, Aleksandra Szewczyk oraz Agata Paszek. Dziewczyny zajęły II miejsce i tym samym zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

Zawody Strzeleckie na Dzień Niepodległości

06.11.2018

Zawody Strzeleckie na Dzień Niepodległości

Jak co roku, 11 listopada, na strzelnicy "Dębina", odbędą się Otwarte Zawody Strzeleckie. Uczestnicy będą mogli rywalizować w czterech kategoriach wiekowych, a imprezę tradycyjnie zwieńczy konkurencja "Strzał do Kura".

Rowery miejskie wypożyczysz i oddasz w nowych miejscach

25.10.2018

Rowery miejskie wypożyczysz i oddasz w nowych miejscach

We wrześniu w naszym mieście ruszyła wypożyczalnia rowerów miejskich GeoVelo. W Żorach można korzystać z aż 80 nowoczesnych jednośladów tzw. czwartej generacji. Po konsultacjach z mieszkańcami dodane zostały już kolejne miejsca, gdzie można wypożyczyć oraz oddać rower.

Zostań wolontariuszem podczas Mistrzostw Świata FIFA U-20!

24.10.2018

Zostań wolontariuszem podczas Mistrzostw Świata FIFA U-20!

Począwszy od 23 maja 2019 roku, przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą na Polskę – gospodarza Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Jednym z miast gospodarzy tej imprezy będą Tychy. Trwa nabór wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w organizacji imprezy i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Sprawdź, z kim zagramy w ten weekend

18.10.2018

Sprawdź, z kim zagramy w ten weekend

Zobacz ostatnie wyniki i zapowiedź najbliższych meczy MKS Żory.

1699 zawodników na mecie XI Żorskiego Biegu Ulicznego!

17.10.2018

1699 zawodników na mecie XI Żorskiego Biegu Ulicznego!

To było prawdziwe sportowe święto! Prawie 1700 osób przebiegło ulicami Żor podczas największej miejskiej imprezy sportowej, czyli Żorskiego Biegu Ulicznego. Frekwencyjny rekord padł podczas Biegu po zdrowie, w którym wzięło udział aż 965 osób! Gościem specjalnym imprezy była utytułowana biegaczka Justyna Święty-Ersetic.

Siatkarski Mistrz Świata odwiedzi Żory! Przywiezie ze sobą Puchar Świata

16.10.2018

Siatkarski Mistrz Świata odwiedzi Żory! Przywiezie ze sobą Puchar Świata

To będzie nie lada gratka dla miłośników siatkówki! Już w najbliższy czwartek w Żorach będzie można zobaczyć Puchar Świata wywalczony niedawno przez siatkarską reprezentację Polski oraz spotkać się z dwukrotnym Mistrzem Świata w siatkówce – Dawidem Konarskim oraz sędzią Mistrzostw Świata 2018 – żorzaninem Wojciechem Maroszkiem.

Fałszywi kontrolerzy pieców

14.11.2018

Fałszywi kontrolerzy pieców

Dwóch mężczyzn, podających się za pracowników urzędu zajmujących się ochroną środowiska, usiłowało w środku nocy wejść do piwnicy jednego z domów w Śródmieściu. Rzekomi kontrolerzy chcieli sprawdzić czym gospodarz pali w piecu... Ten jednak nie wpuścił ich do środka, a o zdarzeniu powiadomił policję i urzędników.

Dwie pijane matki awanturowały się przy trójce dzieci

05.11.2018

Minionej nocy policjanci interweniowali w mieszkaniu na osiedlu Korfantego, gdzie doszło do awantury pomiędzy dwoma pijanymi kobietami. Obie pokłóciły się, gdy jedna nietrzeźwa wróciła do domu i zastała drugą w podobnym stanie. Najmłodsze, 3-letnie dziecko obudziły krzyki jednej z matek...

Dwóch pijanych nastolatków znaleziono na wpół przytomnych

29.10.2018

Dwóch pijanych nastolatków znaleziono na wpół przytomnych

Mundurowi ujęli dwóch 14-latków, którzy zasłabli po tym, jak z kolegami spożywali alkohol. Jeden z nich trafił do szpitala, a drugi pod opiekę ojca. O całym zdarzeniu powiadomił policję świadek, który zauważył nastolatka leżącego na ziemi.

Nie przyznaje się do kradzieży, choć nagrał go monitoring

29.10.2018

Policjanci zatrzymali 62-latka podejrzewanego o kradzież damskiej torebki. Choć mężczyznę nagrał monitoring, on sam nie przyznaje się do przestępstwa. Pokrzywdzona 44-latka straciła blisko 1300 złotych.

Rodzina z małym dzieckiem poszkodowana w wypadku

26.10.2018

Rodzina z małym dzieckiem poszkodowana w wypadku

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w dzielnicy Rogoźna. Jednym z pojazdów, jakie uczestniczyły w stłuczce, podróżowała rodzina z 5-tygodniowym dzieckiem. Na szczęście maluszkowi nic się nie stało.

Miał trafić na badania, poszedł do więzienia

26.10.2018

32-letni mieszkaniec Żor został wczoraj zatrzymany, gdyż sąd nakazał policjantom doprowadzić go na badania do szpitala. W międzyczasie okazało się, że sąd poszukuje go również do wykonania orzeczonej kary. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, odsiaduje w nim karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Dwóch poszukiwanych wpadło w jeden dzień

23.10.2018

Dwóch poszukiwanych wpadło w jeden dzień

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez miejscowy sąd. Pierwszy wpadł w ich ręce podczas piątkowej demontracji w rejonie Ronda Rowieńskiego, drugi wieczorem na ulicy Boryńskiej. Obaj poszukiwani trafili już do śląskich zakładów karnych i odsiadują swoje wyroki.

Spowodował kolizję taczką spalinową

16.10.2018


Aż 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał mężczyzna, który stracił panowanie nad pojazdem wolnobieżnym i spowodował kolizję z busem. Na szczęście uszkodził jedynie zaparkowany przed blokiem samochód - w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 33-letni kierowca z Rybnika stracił już prawo jazdy, wkrótce odpowie przed sądem.

CONTINENTAL Centrum samochodowe
fotowydarzenia wszystkie
Polecamy wszystkie
EUROMOT - ul. Kościuszki 79, Żory
Wszystkie informacje
Ogłoszenia drobne wszystkie
fotowydarzenia wszystkie
Festiwal Fotografii Plener Praca-Zory.pl ROMET - autoryzowany salon
© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"