Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 20 października 2019 r.  Imieniny: Ireny, Jana
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Co wiesz o Żorach? Etap drugi, indywidualny

Drugi etap i jednocześnie finał powiatowego konkursu „Co wiesz o Żorach” odbył się 4 czerwca 2019 w Domu Kultury. W części indywidualnej wzięło udział 10 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w I etapie pisemnym drużynowym: Olivier Glos-Krawczyk, Wiktor Trzecina i Jan Neugebauer (G-1), Oliwia Baumgart, Daria Najberg i Konstancja Gdala (SP-17), Oskar Kędzierski i Joanna Solak (SP-16), Hanna Szmit (SP-11) i Natalia Gawliczek (SP-1). Na widowni zasiedli koleżanki i koledzy finalistów wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście.
Imprezę finałową konkursu rozpoczęło wręczenie nagród dla zwycięzców i uczestników etapu drużynowego. Nagrodę główną – Puchar Prezydenta Miasta Żory oraz pozostałe nagrody wręczył laureatom prezydent Waldemar Socha w towarzystwie prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Żory, Marii Pałuchowskiej.

W I etapie udział wzięło 9 drużyn reprezentujących: G-1, SP-1, SP-3, SP-5, SP-8, SP-11, SP-13, SP-16, SP-17. Zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum nr 1 pod opieką pani Joanny Lojzy.
W II etapie finaliści kolejno odpowiadali na pytania z kategorii: żorskie zabytki, znani żorzanie, ważne wydarzenia w dziejach Żor, żorskie wydawnictwa, ważne miejsca i obiekty żorskie, gwara śląska. Wyłoniono 4 osoby, które przeszły do ścisłego finału: Wiktor Trzecina, Hanna Szmit, Daria Najberg i Jan Neugebauer. Ta czwórka uczestników odpowiadała na pytania losowane przez komputer z różnych kategorii, aż do wyłonienia zwycięzcy. Zwyciężyła i tytuł Omnibusa Żorskiego otrzymała Daria Najberg ze Szkoły Podstawowej nr 17, II miejsce zajęła Hanna Szmit ze Szkoły Podstawowej nr 11, III miejsce – Jan Neugebauer z Gimnazjum nr 1.
Finał 42. Powiatowego Konkursu „Co wiesz o Żorach” zakończył się wręczeniem nagród. Zwyciężczyni otrzymała ceramiczny medal Omnibusa i laptop. Nagrodą za II miejsce był tablet, a za III – aparat telefoniczny.
Czas oczekiwania na wręczenie nagród umilił występ młodych żorskich artystów: Hanny Doroszuk i Alicji Kowalczyk z I LO oraz Bartosza Świtacza z G-1. Obsługę Informatyczną zapewnił pan Mariusz Góra, a fotograficzną pan Andrzej Żabka.
Organizatorzy składają podziękowania nauczycielom za przygotowanie młodzieży do konkursu, młodym artystom za występ, pani Grażynie Cogiel za poprowadzenie rozgrywki, dyrektorowi i pracownikom MOK za gościnę i pomoc. Szczególne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta za wsparcie inicjatywy i sfinansowanie zakupu nagród.

Info. TMMŻ

Zdj. Andrzej Żabka


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj sięAkademia Przedsiębiorczości w ŻorachW piątek, 11 października, w Miejskim Ośrodku Kultury uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki, Gimnazjum Nr ...

Promocja najnowszej książki Ireneusza StajeraTożsamość. O ludziach, którzy tworzą Śląsk – to najnowsza książka Ireneusza Stajera, której promocja odbyła się w Muzeum Miejskim w Żo...

Żorskie Jesienne Biegi Przełajowe 2019Żorskie Jesienne Biegi Przełajowe 23 września w Parku Cegielnia po raz kolejny odbyły się Żorskie Jesienne Biegi Przełajowe. Impreza organi...

Nagrody prezydenta Żor w kulturze  i sporcie - gala Zdj. jc

Wielkie Derby Śląska dla Żor - Petanque 14.09.2019r w Galeri Libero w Katowicach odbyły się Wielk...

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"