Niedziela, 05 maja 2024 r.  Imieniny: Ireny, Waldemara

Zwycięstwo KS Żory

26.10.2009

W XII kolejce IV ligi, drużyna KS Żory odniosła na swoim boisku drugie z rzędu zwycięstwo. Przeciwnikiem był zespół GTS Bojszowy. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (2:0) dla gospodarzy. Bramki dla KS Żory strzelili: Rafał Owczarek (32 minuta), Jan Dyrda (40 minuta) i Robert Grzesik (65 minuta).

Dobry mecz. Gospodarze od pierwszych minut dyktowali warunki gry. Po dwóch znakomitych podaniach Roberta Grzesika, bramki strzelili Rafał Owczarek i Janusz Dyrda. W drugiej połowie gola strzelił wreszcie Robert Grzesik! To była piękna bramka, zdobyta nietypowo, bo "przewrotką". Było to ważne wydarzenie, bo od 12 września (mecz z Pszowem) Robert Grzesik ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Może więc przełom nastąpił dla tego piłkarza właśnie w meczu z Bojszowicami?

skład KS: T. Żubertowski, D. Potrząsaj, D. Janczar, M. Łyżwa, M. Adamczyk (65 minuta - M. Koczorowski), R. Owczarek, P. Wowra, R. Żbikowski, P. Dulewicz (75 minuta - M. Lewandowski), R. Grzesik (80 minuta N. Winiarski), J. Dyrda (78 minuta - J. Kloza),
rezerwa: J. Rybicki, D. Kowalewski, S. Zarzyna,
trener: Janusz Sobala,
skład GTS: K. Oleksy, M. Szeremeta, M. Bereza, S. Kuturla, W. Myszor (60 minuta - D. Dudka), S. Faruga (46 minuta - D. Głos), A. Maślorz, T. Iwański, Ł. Pyrlik, M. Pyrlik, J. Folek (75 minuta - M. Tomala),
rezerwa: J. Kotajny, P. Pożniak,
trener: Bronisław Loska,