Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Zwycięstwo dla ŻAK ŻORY MU-11 w Finale Mistrzostw Śląska!

24.05.2018

Męska drużyna U11 Żorskiej Akademii Koszykówki zdobyła Mistrzostwo Śląska w sezonie 2017/2018.

W miniony weekend w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Żorach na os. Sikorskiego odbył się finał Mistrzostw Śląska MU-11. Do rywalizacji przystąpiły trzy najlepsze drużyny sezonu zasadniczego ŻAK Żory (z kompletem zwycięstw), MOSM Tychy oraz UKS 27 Katowice.

W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z drużyną UKS 27 Katowice. Od pierwszych minut przejmujemy kontrolę nad meczem, osiągając bezpieczne prowadzenie, dzięki czemu w drugiej odsłonie na parkiecie mieli okazję prezentować się wszyscy zawodnicy. Ostatecznie nasi chłopcy wygrali zdecydowanie 68:22.

ŻAK Żory - UKS 27 Katowice 68:22 (18:5, 13:3, 26:4, 11:10)

W drugim meczu MOSM Tychy zmierzył się z UKS 27 Katowice. Był to zdecydowanie najciekawszy mecz tych finałów. Przez trzy i pół kwarty wynik oscylował wokół remisu, jednak w decydującym momencie zespół z Katowic opadł z sił i uległ przeciwnikom 68:40.

UKS 27 Katowice - MOSM Tychy 40:68 (11:14, 11:4, 14:14, 4:26)

W meczu decydującym o kolejności końcowej nasi młodzi zawodnicy podejmowali drużynę MOSM Tychy. Od początku zaczęliśmy mocno napędzając jeden szybki atak za drugim. Po pierwszej kwarcie prowadzimy +9. Od drugiej kwarty przejmujemy całkowicie kontrolę nad meczem. W 3 kwarcie osiągamy przewagę 40 punktów i w pełni kontrolujemy przebieg meczu. Ostatnia część meczu to szansa dla zmienników, którzy zaprezentowali się równie dobrze.

ŻAK Żory - MOSM Tych 67:40 (20:11, 23:3, 17:10, 7:16)

Mistrzowska drużyna w sezonie 2017/2018 wystąpiła w składzie: Paweł Maciejewski, Filip Chlebiej, Maciej Skrok-Wolski, Michał Janus, Maksymilian Tekla, Paweł Śliwiński, Dominik Sobik, Krzysztof Malcherczyk, Seweryn Nowak, Jacek Nowak, Milan Kaczorek, Paweł Juraszek oraz Błażej Tendelski. info: ŻAK Żory