Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Żory zgarnęły 3 punkty bez gry. Huragan zgasił Iskrę 4:2

26.09.2014

e-futbol Liga. Hit kolejki dla Maxbudu.

Za nami już 4 kolejki rundy rewanżowej e–futbol Ligi. W przerwie między rozgrywkami doszło do kilku znaczących zmian. Z rozgrywkami pożegnały się drużyny Old Stars Boguszowice, FC Habrova i KS Boguszowice. Zespoły te od dłuższego czasu borykały się z problemami kadrowymi i postanowiły nie przystępować do rundy rewanżowej. Za mecze z tymi zespołami pozostałe drużyny za darmo inkasują po 3 punkty.

W 15 kolejce 1 ligi doszło do meczu na szczycie ligowej tabeli. Zajmujący 2 miejsce – zespół MaxBudu podejmował lidera rozgrywek – drużynę FC Morgan Bruk Bud Chwałowice. Zespoły te między sobą toczą od kilku sezonów zacięte pojedynki. Tak było i tym razem.

MaxBud szybko wyszedł na prowadzenie 1 – 0. Twardo grający goście nie zamierzali odpuścić, ale nie udało im się strzelić wyrównującej bramki. Za to gospodarze wyszli z kontrą i strzelili bramkę na 2 – 0. Taki wynik meczu nie utrzymał się długo, bo zawodnicy FC Morgan strzelili kontaktowego gola. Było 2 – 1. Mecz zacięty. Kolejna kontra gospodarzy przyniosła im 3 bramkę. MaxBud prowadził 3 – 1 i takim wynikiem skończyła się 1 połowa meczu. Na 2 połowę z mocnym nastawieniem na zmianę wyniku wyszli goście i to oni strzelili bramkę. Wynik 3 – 2. Gospodarzom udaje się strzelić 4 bramkę jednak nie uznaną przez sędziego i spotkanie zakończyło się rezultatem 3 – 2.

W pozostałych meczach również było ciekawie. Marat wygrał 5 – 2 z Amatorem i nie składa broni w walce o mistrzostwo. Tak samo o miejscu na pudle myślą zawodnicy AS ZUPIL Piaski, którzy pokonali drużynę Kody System 4 – 2. Trzy punkty zgarnął Noster wygrywając z Victorią 4 – 2. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Dżogi z Meksykiem. Meksykanie przeżywają ciężkie chwile. Żory zgarnęły 3 punkty bez gry.

W 2 lidze nadal na czele drużyna z Orzesza. W tej kolejce, w meczu na szczycie drugoligowej tabeli, KS Rybówka odprawiła z kwitkiem drużynę AKP wygrywając 4 – 2. Wynikiem hokejowym zakończył się mecz Solszybu z Amanisem. Do 90. minuty był remis 4 – 4. W ostatniej minucie meczu Amanis strzelił bramkę na 5 – 4 i zgarnął jakże upragnione 3 punkty. W derbach Żor - górą Huragan, który pokonał Iskrę 4 – 2. Zespół Lubaru nie poradził sobie z Vikingami ulegając im 2 – 5. W meczu RKP – FC Chwałowice padł remis 3 – 3. Drużyny RowRybu i Continentala zgarnęły 3 punkty bez gry.