Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 stycznia 2021 r.  Imieniny: Fabiana, Sebastiana

Żorskie małżeństwa świętują piękne jubileusze

27.06.2020
Żorskie małżeństwa świętują piękne jubileusze

Wyjątkowe jubileusze świętowały w ostatnim czasie trzy małżeństwa z Żor. Państwo Zdzisław i Adelheida Ziołowie obchodzili Diamentowe Gody, czyli 60 rocznicę ślubu, zaś Państwo Zygmunt  i Amalia Adamczykowie oraz Stanisław i Ingeborga Blascy obchodzili 70 rocznicę zawarcia małżeństwa.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory planował zaproszenie par małżeńskich z naszego miasta, świętujących 50., 60. i 70. rocznicę pożycia na uroczyste spotkania. Z uwagi na epidemię koronawirusa do tej pory ich organizacja nie była możliwa. Nie oznacza to jednak, że zacni jubilaci nie zostali uhonorowani. W środę, 24 czerwca trzem parom wręczone zostały kosze upominkowe, bukiety róż oraz listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Waldemara Sochy.

Pierwszą z uhonorowanych par byli Państwo Zdzisław i Adelheida Ziołowie, którzy obchodzili 60. rocznicę pożycia małżeńskiego. 86-letni Pan Zdzisław pochodzi z miejscowości Strożyska (woj. Świętokrzyskie), ukończył studia chemiczne na Politechnice Wrocławskiej, a następnie przez 40 lat pracował w Zakładach Tworzyw Sztucznych Krywałd ERG. Pani Adelheida ma 81 lat i urodziła się w Knurowie. Z wykształcenia jest technikiem ekonomistą. Po urodzeniu drugiego dziecka zaprzestała pracy zawodowej, by zajmować się domem i rodziną. Państwo Ziołowie wzięli ślub 21 kwietnia 1960 r. w Knurowie, a od 1985 r. mieszkają w Żorach. Wychowali córkę i trzech synów. Doczekali się też wnuczki, 5 wnuków i prawnuka, a w drodze jest również prawnuczka.

70. rocznicę ślubu obchodzili w tym roku Państwo Zygmunt i Amalia Adamczykowie. Pan Zygmunt ma 92 lata i urodził się w Jankowicach, przez 40 lat pracował jako górnik w KWK Jankowice. Pani Amalia 91 lat temu urodziła się w Rogoźnej. Prowadziła gospodarstwo rolne i zajmowała się domem oraz wychowywaniem dzieci. Udzielała się społecznie i charytatywnie przy parafii św. Filipa i Jakuba w Żorach. Największą jej pasją było szydełkowanie. Państwo Adamczykowie wzięli ślub 4 lutego 1950 roku w naszym mieście i od 1952 roku mieszkają w Żorach. Wychowali trójkę dzieci: Cecylię, Helenę i Jana. Doczekali się też 10 wnuków i 20 prawnuków.

Kamienne Gody, czyli 70. rocznicę ślubu świętowali także Państwo Stanisław i Ingeborga Blascy. Pan Stanisław urodził się 97 lat temu w Orzeszu, a Pani Ingeborga ma 95 lat i pochodzi z Gliwic. Państwo Blascy wzięli ślub w Gliwicach 24 czerwca 1950 r., a w styczniu 1978 roku przeprowadzili się do Żor i bardzo związali się z naszym miastem. Mieszkają w dzielnicy Kleszczówka.

Źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"