Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 10 lipca 2020 r.  Imieniny: Filipa, Olafa
TekStylowo - sklep z odzieżą używaną

Żorski karateka z medalem Mistrzostw Europy

05.11.2019

W dniach 24-26 października w Porto Vila do Conde w Portugali odbyły się 33 Mistrzostwa Europy Kyokushin. Kyokushin to pełno kontaktowy, najtwardszy i najbardziej widowiskowy styl karate, którego twórca był legendarny Sosai Masutatsu Oyama.

W mistrzostwach udział wzięło 360 zawodników z 26 krajów. W klasyfikacji seniorów Polska zajęła drużynowo trzecie miejsce za Bułgarią i Hiszpanią, natomiast w kategoriach młodzieżowych miejsce pierwsze. W skład Polskiej reprezentacji weszło trzech karateków reprezentujących żorski Klub Sztuk Walki Shogun Żory. Miło nam poinformować, że w Porto brązowy medal Mistrzostw Europy w kumite senior master man open wywalczył trener i prezes żorskiego klubu sensei Dariusz Kudyk. Sensei Darek swoja przygodę z pełno kontaktowym karate kyokushin rozpoczął ponad 32 lata temu. Obecnie jest Kierownikiem żorskiego ośrodka z ramienia Polskiej Organizacji Kyokushinkai, licencjonowanym instruktorem i sędzią Polskiego Związku Karate, posiadaczem stopnia mistrzowskiego 3 dan, medalistą Mistrzostw Śląska, Mistrzostw Polski. Wśród jego wychowanków są medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostw i Pucharu Polski oraz licznych turniejów krajowych i międzynarodowych.


 

Żorski klub reprezentowali również Jakub Lis w kategorii kumite juniorów mł. powyżej 75 kg oraz  Miłosz Myszkowski w kategorii kumite juniorów do 60 kg. Obaj niestety po zaciętym boju przegrali swoje pierwsze walki. Gratulujemy sensei Darkowi medalu, a całej trójce godnego reprezentowania naszej Ojczyzny, Miasta i Klubu.

Wyjazd i start żorskich karateków wsparli min.: Euromot, Junior Budman, Tudor Hadirca, Agnieszka Jóźwiak. Za okazaną pomoc zarząd klubu składa wszystkim, również anonimowym darczyńcom "Domo Arigato".

Kolejny starty „żorskich shogunów” już 16 listopada na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów w Makowie Mazowieckim.

Wszystkich chętnych bez względu na wiek, którzy chcieliby rozpocząć lub kontynuować swoja przygodę z karate kyokushin sensei Dariusz zaprasza na treningi, które odbywają się codziennie w  dojo Klubu Sztuk Walki Shogun Żory (sala treningowa wyposażona w matę) mieszczącym się w budynku Zespołu Szkół nr 3 na os. Sikorskiego (wejście główne do szkoły).

Szczegóły na stronie internetowej klubu http://shogun-zory.pl i na fanpage klubu https://www.facebook.com/KSWShogunZory

Info. Sho.

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"