Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Sobota, 23 czerwca 2018 r.  Imieniny: Wandy, Zenona

Zobacz plan zagospodarowania przestrzennego

09.02.2011
Zobacz plan zagospodarowania przestrzennego

Do 4 marca potrwa długo oczekiwane przez mieszkańców wyłożenie do społecznych konsultacji projektu studium oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Wyłożenie planu odbywa się w Urzędzie Miasta Żory przy Alei Wojska Polskiego 25, na parterze budynku, w sali nr 4. Plan jest do wglądu również na stronie internetowej miejskiego Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.zory.pl oraz na www.geoportal.zory.pl.

Projekt planu nie obejmuje całego miasta. Wyłączona jest z niego dzielnica Kleszczówka i zachodnia część dzielnicy Kleszczów. Plan obejmujący te tereny zostanie wyłożony w terminie późniejszym, ze względu na trwające uzgodnienia w Ministerstwie Środowiska.

Uwagi do projektu obu dokumentów można będzie wnosić w terminie 21 dni od zakończenia wyłożenia tj. do 25 marca. Odbędzie się również publiczna dyskusja nad ustaleniami obu dokumentów planistycznych. Spotkanie z zainteresowanymi osobami odbędzie się 3 marca w Urzędzie Miasta Żory (Al. Wojska Polskiego 25) o godzinie 16.00.

 Po okresie zbierania uwag nastąpi ich analiza oraz podjęte zostaną decyzje w sprawie wprowadzenia ewentualnych zmian. Następnie cały materiał zostanie przekazany do pracowni urbanistycznej w celu wprowadzenia ustalonych poprawek. Uzupełnione dokumenty zostaną przedstawione Radzie Miasta Żory, która swoją uchwałą zatwierdzi nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Nowy plan wejdzie w życie po upływie 30 dni od publikacji uchwały w dzienniku urzędowym woj. śląskiego.

Dla obszaru miasta nie objętego planem, również trwa opracowanie planu miejscowego. Obecnie czekamy już tylko na ostateczne decyzje Ministra Środowiska i Marszałka Województwa dotyczące wyłączeń gruntów z produkcji leśnej. Po otrzymaniu decyzji w tej sprawie niezwłocznie nastąpi wyłożenie projektu planu do publicznego wglądu. O terminie tego wyłożenia informować będziemy w kolejnym numerze Kuriera, na stronach www.bip.zory.pl oraz w lokalnych mediach. info: UM (pc-s)

 

 


Komentarze:
~rowianin (2011-02-10 20:39:25)

Ten plan opracowywał jakiś analfabeta a nie projektant.

~0bserw. (2011-02-11 14:48:36)

Jak odczytać ten plan? Gdzie np. jest ul.Wodzisławska przechodząca w Rogoźnej i Roju?

~SZO (2011-02-11 18:48:56)

Tam gdzie na każdym innym planie miasta Żory. Spałeś na geografii?


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"