Wtorek, 07 maja 2024 r.  Imieniny: Benedykta, Ludomiły

Złoto i srebro dla Czwórki Żory

18.09.2012

Ewa Swoboda i Grzegorz Biernat - lekkoatleci „Czwórki Żory” zdobyli medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 16 września w Częstochowie.

W zawodach brali udział zawodnicy z 70 klubów województwa śląskiego i opolskiego, którzy walczyli o przepustki na Mistrzostwa Polski Młodzików – kwalifikacją było zdobycie I i II miejsca w danej konkurencji.
Bezkonkurencyjna na Śląsku i najszybsza w Polsce w swojej kategorii wiekowej - Ewa Swoboda po raz kolejny nie dała szans swoim rywalkom. Na swoim koronnym dystansie – biegu na 100m - zdobyła złoty medal. Żorzanka w biegu eliminacyjnym przebiegła „setkę” w 12,14 s , w finale 12,10s.
Mistrz Śląska z czerwca - Grzegorz Biernat - tym razem wraca ze srebrnym medalem. W biegu na 300m ustanowił rekord życiowy 37,18 s i minimalnie – bo o 8 setnych sekundy przegrał z zawodnikiem z Dąbrowy Górniczej.

Młodzi lekkoatleci – Ewa Swoboda i Grzegorz Biernat będą reprezentować Żory i Śląsk na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 29-30 września w Słubicach.  Info: UKS

Ewa Swoboda Ewa Swoboda - finał 100m Ewa Swoboda - I miejsce Grzegorz Biernat - II miejsce Grzegorz Biernat na starcie