Niedziela, 05 maja 2024 r.  Imieniny: Ireny, Waldemara

Złoto dla młodych Hawajskich

04.12.2012

Złoto w II Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym Katowice 2012 dla młodych Hawajskich.

W miniony weekend drużyna młodzika młodszego Hawajskich Koszul prowadzona przez Ludwika Maciejewskiego występująca pod nazwą HK KR Center Żory zdobyła złoty medal na II Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym w Katowicach.

W turnieju wystąpiło 12 drużyn z rocznika 2000, drużyny zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Nasz zespół w grupie rywalizował z drużynami Trójki Sieradz (wice-mistrz województwa łódzkiego) BK Snake Ostrawa (mistrz Czech) MKS Polonia Warszawa (czwarta drużyna województwa mazowieckiego) MBK Viktoria Żylina (mistrz Słowacji) oraz TS Wisła Kraków (czołowa drużyna województwa małopolskiego).

Wszystkie swoje spotkania grupowe, młodzi koszykarze z Żor wygrywają dość pewnie jedynie zespół z Żyliny, był w stanie postawić twarde warunki. Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:

Trójka Sieradz – HK KR Center Żory 23:56
BK Snake Ostrawa – HK KR Center Żory 49:71
HK KR Center Żory – MKS Polonia Warszawa 66:44
MBK Viktoria Żylina – HK KR Center Żory 65:72
TS Wisła Kraków – HK KR Center Żory 21:64

W finale spotykamy się ze zwycięzcom drugiej grupy zespołem Regio 2010 Grodno (Białoruś). Mecz rozpoczynamy zdecydowanie od prowadzenia 15:4, jednak chwila słabszej gry pod koniec pierwszej kwart sprawia, że kończy się ona remisem po 15. Druga kwarta w naszym wykonaniu to koncertowa gra i doprowadzenie do 20 punktowej różnicy, którą utrzymujemy pewnie do końca meczu ostatecznie wygrywając 79:60.