Poniedziałek, 06 maja 2024 r.  Imieniny: Filipa, Jakuba

Złote Salmo i bezkonkurencyjny Szymon Jaworski

22.06.2015

W dniach 12 i 13 czerwca 2015 r. w Gliwicach odbyły się letnie Mistrzostwa Śląska na długim basenie (50m). UKS Salmo Żory potwierdza swoją klasę po raz kolejny. Żorscy pływacy zdobyli łącznie 26 medali (12 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych). Najlepszym zawodnikiem w kategorii 14 lat został Szymon Jaworski, który wywalczył osiem tytułów Mistrza Śląska. Kolejni multimedaliści to Kacper Milbrant, Agnieszka Tomasiak, Remik Kolawa, Bartłomiej Uryga i Marcel Sadło.

Indywidualna statystyka medalowa przedstawia się następująco:

Szymon Jaworski - osiem tytułów Mistrza Śląska w następujących konkurencjach: 50m stylem dowolny, 100m stylem dowolny, 200m stylem dowolny, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 100m stylem grzbietowym, 200m stylem zmiennym, 400m stylem zmiennym.

Kacper Milbrant - Mistrz Śląska na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz trzykrotnym Wice-mistrzem Śląska na dystansach 200m, 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym, do kolekcji dołożył także brązowy medal na dystansie 200m stylem motylkowym.

Remik Kolawa - Mistrz Śląska w konkurencjach 100 i 50m stylem grzbietowym,oraz brązowy medalista na dystansie 200m stylem dowolnym.

Agnieszka Tomasiak - Mistrzyni Śląska na dystansie 50m stylem motylkowym oraz brązowa medalistka w konkurencjach 50m stylem grzbietowym i 200m stylem motylkowym.

Bartłomiej Uryga - zdobył Wice-mistrza Śląska na dystansie 100m stylem klasycznym oraz dwa brązowe medale na dystansach 200m stylem zmiennym i 50m stylem klasycznym.

Marcel Sadło - wywalczył dwa brązowe medale w konkurencjach 100 i 200m stylem klasycznym.

Monika Wagner - do kolekcji medalowej klubu dołożyła brązowy medal w konkurencji 100m stylem motylkowym.

Rywalizacja w konkurencjach sztafetowych po raz kolejny przebiegła pod dyktando zawodników z Żor. Panowie pokazali klasę i zdobyli 3 złote medale - a co za tym idzie tytuł Mistrza Śląska w następujących sztafetach:

I miejsce - sztafeta 4x100m stylem dowolnym w składzie: Piotrowski, Uryga, Milbrant, Jaworski.
I miejsce - sztafeta 4x100m stylem zmiennym w składzie: Jaworski, Uryga, Milbrant, Piotrowski.
I miejsce - sztafeta 4x200m stylem dowolnym w składzie: Jaworski, Milbrant, Uryga, Sadło.

Nowością był występ sztafet mieszanych, czyli 2 kobiety + 2 mężczyzn. Ta sztafeta również zdobyła tytuł Mistrza Śląska .

I miejsce - sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym w składzie: Jaworski Szymon, Monika Wagner, Kacper Milbrant, Agnieszka Tomasiak.
II miejsce - sztafeta mieszana 4x50m stylem zmiennym w składzie: Jaworski Szymon, Monika Wagner, Marcel Sadło, Agnieszka Tomasiak.

Zawodnicy Klubu Salmo Żory wspierani są przez firmę spedycyjną”Pawbud” z Jastrzębia Zdroju, dzięki tej firmie zakupiony został sprzęt sportowo-treningowy, który pomaga zawodnikom w osiąganiu wysokich wyników sportowych. Dziękujemy.

Gratulujemy osiągnięć z Mistrzostw Śląska, jednocześnie trzymamy kciuki za zbliżające się Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Olsztynie (3-5 lipca 2015 r.).

Trenerem zawodników jest Pan Krzysztof Kretek.