Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 24 czerwca 2021 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Zawodnicy, rodzice, trenerzy MUKS Sari Żory z systemem ProTrainUp

02.06.2020

Klub MUKS Sari Żory wszedł na nowy poziom działalności. Dzięki wsparciu Miasta Żory od przyszłego sezonu całe szkolenie będzie opierało się na systemie ProTrainUp. Na czym będzie to polegało? Jakie będą z tego korzyści?

Naszym głównym i najważniejszym celem jest ujednolicenie szkolenia, w czym na pewno pomoże nam nowy system. Każda grupa treningowa będzie wprowadzona do aplikacji i monitorowana zarówno przez swojego trenera, jak i przez koordynatora do spraw szkolenia – trenera seniorek Pawła Wrzeszcza. Jedna i druga strona będzie wspólnie dbała o wprowadzanie pojedynczych ćwiczeń i konspektów treningów.

KORZYŚCI DLA TRENERÓW

Rolą trenera będzie realizacja narzuconych tematów i zagadnień siatkarskich adekwatnych do etapu szkolenia. Zadaniem koordynatora będzie wprowadzenie planu szkolenia na wszystkie etapy od minisiatkówki do seniorek. Jest to o tyle ważne, że szkoląc zawodniczki od września w trzech szkołach musimy dążyć do ujednolicenia i optymalizacji planu treningowego. Aplikacja pozwoli trenerom na minimalizowanie różnic w wyszkoleniu i dbanie o to, aby w każdej placówce szkolenie odbywało się w ten sam narzucony sposób. Częste spotkania poszczególnych roczników na wspólnych treningach i wewnętrznych turniejach zapewnią w przyszłości wyrównaną i szeroką kadrę na kolejne etapy pracy.

Dodatkowymi narzędziami aplikacji do dyspozycji trenerów, z których skorzystamy dzięki pomocy miasta Żory, są testy sprawnościowe, pomiary antropometryczne, uwzględniające kalendarz turniejów i meczy. System opracuje trenerom statystyki na przykład: obecności na treningach, meczach, postępów motorycznych i siatkarskich. Będzie możliwość porównania indywidualnego, jak i zespołowego. Wszystko czarno na białym. Takie informacje będą również dostępne dla rodziców i opiekunów zawodnika.

KORZYŚCI DLA RODZICÓW

Rodzice młodych sportowców to kolejna grupa, która skorzysta na systemie ProTrainUp. Pozwoli on na wgląd do procesu szkolenia. Każdy trening i ćwiczenie będą widoczne i rodzic będzie mógł na bieżąco zobaczyć nad czym jego dziecko pracuje. Poza podstawowymi informacjami jak frekwencja na treningach i meczach, rodzic sam będzie mógł sprawdzać postępy swojego dziecka w danym sezonie oraz na przestrzeni kilku lat.

W tym miejscu warto wspomnieć o ważnym elemencie współpracy na linii trener-rodzic. Liczymy, że ten system pozwoli łatwiej i szybko wyłapać pozytywne jak i niepokojące sygnały, gdyż informacja do rodzica będzie wpływała na bieżąco po każdym treningu czy meczu. Dane, które będą dostawać zawodnicy również dotrą do rodziców. Liczymy na opiekunów, gdyż chcemy, aby ich zaangażowanie rosło z sezonu na sezon. Rodzice zawodników są ważną częścią naszego klubu.

Podsumowując. Patrzymy na aplikację ProTrainUp jako na narzędzie, które odpowiednio wykorzystane przynosi wymierne i długofalowe efekty dla zawodników i klubu. Wszyscy trenerzy pracują zgodnie z narzuconym programem szkolenia, który obejmie wszystkie cztery szkoły (trzy szkoły podstawowe i liceum). Praca w systemie będzie wspomagana przez rodziców i nadzorowana przez Koordynatora i Zarząd Klubu. Korzyść na jaką liczymy to zbudowanie mocnego ośrodka szkoleniowego na Śląsku. I to już za kilka lat. W naszych dążeniach liczymy na dalsze wsparcie miasta, by w przyszłości Żory miały drużyny w rozgrywkach rangi, na jakie nasze miasto – po prostu – zasługuje, i które są w jego zasięgu.

Po akceptacji wymaganych deklaracji przez opiekunów prawnych każda grupa treningowa wraz z rodzicami zostanie zapoznana z systemem ProTrainUp. Do sierpnia będziemy w fazie testowania i dostosowywania programu do naszego systemu szkolenia. Od września ruszamy. Trenerzy, zawodnicy, rodzice, zarząd - wszyscy razem. Do zobaczenia w ProTrainUp z MUKS Sari Żory.

Info. MOSiR

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"