Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Łucji, Otylii

Zatruł się czadem i trafił do szpitala

08.01.2018
Zatruł się czadem i trafił do szpitala

Bezbarwny, bezwonny, śmiertelny. Znowu dał o sobie znać. Czad zaatakował w sobotę po południu, w domu jednorodzinnym przy ul. Wodzisławskiej. Jego ofiara trafiła do szpitala w Siemianowicach.

W sobotnie popołudnie policjanci interweniowali po godz. 16.00, wcześniej na miejsce przybyli strażacy i karetka pogotowia. Jak wynikało z relacji 21-letniej siostry mężczyzny, zasłabł on w łazience podczas kąpieli.

Strażacy przewietrzyli lokal i dokonali niezbędnych pomiarów. Piecyk gazowy okazał się sprawny. Strażacy pouczyli lokatorów, jak chronić się przed śmiercionośnym czadem. Ratownicy przetransportowali mężczyznę do szpitala w Siemianowicach, gdzie otrzymał pomoc na specjalistycznym oddziale.

Policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę, szczególnie w okresie grzewczym, gdy zagrożenie zatrucia się czadem jest większe. info: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"