Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 lutego 2019 r.  Imieniny: Leona, Ludomira

Zapraszamy do Galerii StrefArt na wystawę fotografii Pawła Janczaruka. W piątek odbył się wernisaż

22.07.2018
Zapraszamy do Galerii StrefArt na wystawę fotografii Pawła Janczaruka. W piątek odbył się wernisaż

„Lipstick & lollipop 3.2 Sztuka w sztuce” to wystawa inspirowana malarstwem, plakatem filmowym i zdjęciami modowymi. Prezentowane na niej fotografie ilustrują przewrotną naturę kobiety. Poszczególne zdjęcia tworzą cykle, te zaś prezentują różne techniki fotograficzne i graficzne, stąd obecność w nich takich materiałów i form jak szyby, miedziane blaszki, wydruki wielkoformatowe i polaroidy.

 –  „Lipstick & lollipop 3.2. Sztuka w sztuce” łączy, dekonstruuje i reinterpretuje. Poszczególne prace nawiązują do uznanych i lubianych przeze mnie artystów, np. malarstwa Balthusa i Warhola, ale czerpię też z fotosów filmowych, np. Kubricka, literatury  – Nabokova i rzecz jasna fotografii, np. Berta Sterna  –  wyjaśnia autor. Na wystawie znajdziemy przedstawienia znanych postaci: Marilyn Monroe, Lindsay Lohan czy Miley Cyrus. To kolekcja rozpoznawalnych obrazów, które łączy kontekst jakim jest przewrotność kobiet, nośnych znaczeniowo, łączących różne sposoby artystycznego wyrazu, przez co lepiej opisujących zalotną damską rzeczywistość. Dlaczego odnoszę się do znanych już motywów w sztuce? Powody są różne: Od tego, że niektóre prace, to moje zmaganie się z określonym problemem egzystencjalnym. Po ten, że bawię się w nich znaczeniami. Jeszcze inne odnoszą się do konkretnych obrazów z mojej pamięci.

Paweł Janczaruk – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, artysta Fotoklubu RP. Organizator Warsztatów Fotowidzenia, prowadzący Pracownię Edukacji Fotograficznej ZUTW i grupę Fotograficzna Fabryczna w Zielonej Górze. Autor 44 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 520 wystaw zbiorowych, podczas których otrzymał 75 nagród. Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Brązową Odznaką PFSF i Złotą Odznaką LTK. Prace – w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii. Autor książek o fotografii otworkowej i dawnych technikach fotograficznych oraz minialbumów. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze.

Wystawę oglądać można do 7 września. Wstęp wolny.

Zdj. jc

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"