Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 06 grudnia 2021 r.  Imieniny: Emiliana, Mikołaja

Zagłosuj w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2022

10.09.2021
Zagłosuj w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2022

Mieszkańcy Żor będą mogą zdecydować na jakie projekty przeznaczyć 2 160 000 zł z miejskiego budżetu. Głosowania w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2022 wystartowało 6 września i potrwa dwa tygodnie.

W Żorskim Budżecie Obywatelskim 2022 mieszkańcy miasta mogli zgłaszać projekty ogólnomiejskie. Do Urzędu Miasta trafiło 16 pomysłów, które następnie zostały przekazane zespołowi weryfikującemu, powołanemu przez prezydenta Waldemara Sochę.. Zespół sprawdził, czy spełnione zostały warunki formalne, a proponowane przedsięwzięcia są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz planami, programami i strategiami, które przyjęło i realizuje Miasto. Zweryfikowane zostało też to, czy propozycje mieszkańców są wykonalne technicznie, w tym – czy można je zrealizować w ciągu jednego roku.

Po weryfikacji projektów oraz rozpatrzeniu jednego złożonego przez mieszkańca odwołania od negatywnej oceny, ostatecznie do etapu głosowania dopuszczonych zostało 10 projektów. Samo głosowanie potrwa do 20 września i będzie w nim mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Żor.

Każdy z mieszkańców ma jeden głos, który może oddać albo papierowo – wrzucając wypełnioną i podpisaną kartę do głosowanie do urny w jednym z punktów głosowania, albo elektronicznie, przez specjalny portal. By zachęcić żorzan do licznego udziału w Żorskim Budżecie Obywatelskim w tym roku ułatwiliśmy obie formy głosowania.

Głosowanie internetowe odbywa się nadal poprzez stronę internetową https://zory-ekonsultacje.eboi.pl, ale zostało ono uproszczone. Nie trzeba już zakładać konta ani się logować, wystarczy tylko:

- wejść na Budżet obywatelski >> Przejdź do głosowania
- podać swoje pełne i prawidłowe dane - wszystkie pola muszą być wypełnione. Pole obszar to dzielnica, w której mieszkamy.
- wybrać projekt, na który chcemy oddać głos, przyznając mu 1 punkt. UWAGA! Głosujemy tylko na 1 projekt.
- zaakceptować regulamin (uchwała ŻBO - po prawej stronie),
- oddać głos.
Zachęcamy, aby skorzystać z tej formy głosowania!

Żorzanie, którzy wolą skorzystać z głosowania tradycyjnego, mogą pobrać kartę poniżej, wydrukować ją, wypełnić i zanieść do urny w punkcie głosowania lub po prostu zgłosić się do jednego z punktów głosowania, które znajdują się:

-  w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 i al. Wojska Polskiego 25 i czynne są w godzinach otwarcia Urzędu Miasta tj: poniedziałek 7:30-17:00, wtorek-czwartek: 7:30-15:30, piątek 7:30-14:00,
- w hali sportowej MOSiR Żory przy u. Folwareckiej 10, czynnej 7 dni w tygodniu w godz. 6:00 – 22:00,
- kinie „Na Starówce”, przy ul. Kościuszki , czynnym 7 dni w tygodniu, zgodnie z repertuarem dostępnym na stronie kino.zory.pl.

Pełna lista projektów na które można zagłosować wraz z ich szczegółowymi opisami, karta do głosowania papierowego, link do głosowania internetowego, KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"