Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 20 października 2019 r.  Imieniny: Ireny, Jana
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Za nami Światowy Dzień Roweru w Żorach

04.07.2019
Za nami Światowy Dzień Roweru w Żorach

Uczestnikom „ Żorskiego Rajdu Rowerowego”, który odbył się 29 czerwca br., w ramach „Światowego Dnia Roweru”, pogoda dopisała. Na starcie stanęły liczne reprezentacje rodzin, miłośników jazdy na rowerze. Wśród startujących nie zabrakło też najmłodszych, którzy w asyście rodziców i opiekunów, dzielnie pokonali wyznaczone odcinki.

Startujący do dyspozycji mieli dwa rodzaje tras. Jedna liczyła 13 kilometrów, posiadała dwa punkty kontrolne. I tu wystartowało aż 66 uczestników. Trasa wiodła malowniczymi terenami wzdłuż lasu Jesionek. Następnie uczestnicy przejeżdżali przez Ośrodek wypoczynkowy MOSiR-u, w Żorach-Roju, dalej wzdłuż Lasu Klajok, następnie trasa wiodła obok Centrum Ogrodniczego „Limba”. Kolejną, nieco dłuższą trasę 25 km przejechało pod kierunkiem przodowników z PTTK Wandrus, 53 uczestników. I tu trasa prowadziła ciekawymi traktami leśnymi wokół miasta. W obu przypadkach start i meta znajdowała się w Parku Cegielnia. Uczestnicy rajdu na mecie otrzymali w pakiecie koszulkę z logo MOSiR i Decathlon, bidony oraz talon na pyszną kiełbasę z rożna. Ponadto imprezie towarzyszyły liczne konkurencje sprawnościowe na rowerze, ciekawy blok imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi pod opieką rodziców chętnie korzystali ze „strefy malucha”, gdzie próbowali swoich sił na mini torach przeszkód, grając w kosza, rzucając piłeczką w dal, budując wierze, czy też wypoczywając na leżakach, w cieniu parasoli i drzew. Wszystkie dzieci, które zajęły pierwsze trzy miejsca w konkurencjach i zawodach sportowych stanęły na podium, otrzymując ciekawe nagrody ufundowane przez MOSiR i Firmę Decathlon w Żorach oraz słodycze. Sporą atrakcją cieszyło się też świetnie wyposażone stanowisko przygotowane przez Firmę Decathlon. Każdy mógł bezpłatnie przetestować rowery oraz uzyskać profesjonalną poradę w zakresie ich używania i konserwacji. Firma zaprezentowała też różnorodny sprzęt sportowy udostępniając go osobom uczestniczącym w imprezie. Dodatkową atrakcją tego dnia był specjalnie przygotowany tor samochodowy dający możliwość jazdy z talerzem stewarta”. Konkurencja nie była łatwa, ale mimo to przyciągnęła sporą ilość sympatyków czterech kółek. W zawodach zostali wyłonieni następujący zwycięzcy, prawdziwi „Mistrzowie kierownicy”, którzy stanęli na podium otrzymując ciekawe nagrody.

Klasyfikacja końcowa

Jazda samochodem z „talerzem stewarta”, panie:

Edyta Dykowska

Małgorzata Kostuch

Halina Zwolińska

Jazda samochodem z „talerzem stewarta”, panowie:

Paweł Kłopot

Patryk Kostuch

Mateusz Malaca

Konkurencje rowerowe:

Kręcenie ósemek kl. I-IV:

Natanie Mularz

Stanisław Witkiewicz

Zuzanna Duda

Kręcenie ósemek kl. V-VI:

Jacek Kostuch

Oliwia Dykowska

Maksymilian Kuska

Slalom na rowerze:

Jan Gabryszewski

Natanie Mularz

Dawid Kalinowski

Blok imprez sportowych:

Skoki na piłce Kongo:

Kuba Zapalski

Natanie Mularz

Jan Gabryszewski

Pomiar siły rzutu:

Maks Kuśka

Jan Gabryszewski

Jacek Kostuch

Rzuty do celu:

Maja Utrata

Jakub Sauer

Cezary Kocur

Slalom z piłką na czas – dzieci młodsze:

Tymoteusz Osmałek

Karol Gabryszewski

Michał Gabryszewski

Slalom z piłką na czas – dzieci starsze:

Jan Gabryszewski

Kacper Borowski

Dawid Kalinowski

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy rajdu przystąpili do konkursu z nagrodami, które trafiły do:

Michała Osmałka

Michała Gabryszewskiego

Michała Rumierz

Organizatorzy Żorskiego Rajdu Rowerowego; Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, Firma Decathlon oraz PTTK Wandrus pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom imprezy za wspólnie spędzony czas, a także partnerom; Firmie Kania oraz Auto-szkole ROYS.

Info. MOSiR

 

 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"