Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 19 marca 2018 r.  Imieniny: Bogdana, Józefa

Wystawa fotografii Mariny Asensio w Bibliotece na Pawlikowskiego

31.07.2017
Wystawa fotografii Mariny Asensio w Bibliotece na Pawlikowskiego

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotografii Mariny Asensio, pt. KHANA NEKH do Galerii Młodych. Wystawa trwać będzie do 31 sierpnia.


MARINA ASENSIO RINCÓN ma 23 lata. Pochodzi z Hiszpanii. Studiowała fotografię w Escuela de Arte de Talavera de la Reina. Jej prace, to głównie reportaż społeczny. Swoimi własnymi oczyma przedstawia rzeczywistość - często tę odrzucaną przez społeczeństwo. Pragnie pokazywać życie jakim jest, bez żadnego tabu. W tym projekcie relacjonuje nam swoje doświadczenia z Senegalu. Od wizyty w sierocińcu do  portretu ludowych pieśniarzy i ich pieśni, ciągle tam żywych. To świat inny od tego, z którym mamy do czynienia na co dzień, taki, w którym zwyczajny posiłek nie jest oczywistością , a zdrowie fizyczne praktycznie nie istnieje. Jednak nadal istnieje energia do życia. Marina mówi nam, że doświadczenia z Senegalu pozwoliły jej zdać sobie sprawę z tego, co naprawdę w życiu ważne. Jak dzień za dniem marnujemy nasz czas na rzeczy, które nie rozwijają naszego człowieczeństwa. Jak nie korzystamy z możliwości, które codzienność nam przynosi. Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Centralnej.

Info. MBP


 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel. 32 43 46 130, 510 522 014  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"