Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 20 lutego 2020 r.  Imieniny: Leona, Ludomira
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do Żorskiego Budżetu Obywatelskiego

Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do Żorskiego Budżetu Obywatelskiego

Ponad 60 pomysłów na przedsięwzięcia, które warto zrealizować w naszym mieście zgłosili mieszkańcy w ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2020! Prezentujemy wyniki ich weryfikacji, przeprowadzonej przez specjalny zespół, powołany przez Waldemara Sochę, Prezydenta Miasta Żory.

 

W Żorskim Budżecie Obywatelskim 2020 mieszkańcy mogli zgłaszać projekty ogólnomiejskie, na które przeznaczonych zostało 250 000,00 zł oraz projekty dzielnicowe, na które zabezpieczonych zostało po 100 000,00 zł dla każdej dzielnicy, czyli w sumie 1,5 mln zł. Wszystkie zgłoszone propozycje trafiły do członków Zespołu Weryfikującego, który poddał je 3-etapowej ocenie. Polegała ona na sprawdzeniu, czy przy składaniu wniosku spełnione zostały warunki formalne, czy proponowane przedsięwzięcie jest zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz planami, programami i strategiami, które przyjęło i realizuje Miasto, a ostatnim etapem jest weryfikacja, czy propozycje mieszkańców są wykonalne technicznie.

Etap weryfikacji jest niezwykle ważny i pracochłonny. - Na tym etapie Zespół Weryfikujący kontaktował się z niektórymi wnioskodawcami, uzgadniając kwestie związane z ich projektami. Staraliśmy się wspierać mieszkańców, szukać wspólnie najlepszych rozwiązań, tak by projekty trafiające pod głosowanie spełniały oczekiwania żorzan - tłumaczy Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu. - W wyniku rozmów z wnioskodawcami okazało się, że niektóre projekty warto połączyć, bo są do siebie podobne. Inne propozycje wymagały natomiast wyjaśnień i doprecyzowania opisu – dodaje Anna Ujma.

Poniżej prezentujemy wyniki oceny projektów. W przypadku ocen negatywnych dodane zostało także ich uzasadnienie oraz treść projektu. Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta Żory każdy mieszkaniec, w tym każdy wnioskodawca może złożyć odwołanie od negatywnej oceny projektu w terminie 5 dni od daty opublikowania wyników oceny projektów (do 3 września włącznie), przy czym dla projektu dzielnicowego odwołanie może złożyć tylko mieszkaniec dzielnicy, której dotyczy projekt.

Ocena projektów zgłoszonych do Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, czytaj tutaj.Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"