Piątek, 03 maja 2024 r.  Imieniny: Antoniny, Marii

Worek medali żorskich karateków

17.12.2012

Aż siedem medali, w tym dwa złote wywalczyli żorscy karatecy z klubu „Shogun”, na IV Mikołajkowym Turnieju Karate Kyokushin, który w sobotę 15 grudnia odbył się w jastrzębskiej hali „Omega”.

W turnieju wzięło udział 62 zawodników z 12 klubów, oprócz karateków z Polski zobaczyć można było także przedstawicieli Republiki Czeskiej.

Tym razem z Żor, pod opieką instruktorów sensei Jerzego Ludziejewskiego (2 dan) i Dariusza Kudyka (2 kyu) na turniej pojechało 6 zawodników, którzy wystąpili w następujących kategoriach: Kata (układy formalne) dzieci do lat 9 (Dominik Chabrzyk i Mateusz Szulik), Kumite (walki) lekki kontakt dzieci: Dominik Chabrzyk, Mateusz Szulik, Szymon Aleksandrowicz, kumite lekki kontakt kadeci: Monika Kobryń, kumite semi kontakt juniorzy: Wojciech Salamon i kumite full kontakt seniorzy: Bartosz Cębrzyna.

Po porannych eliminacjach, które wszyscy żorscy zawodnicy przeszli pomyślnie, żorscy zawodnicy zaczęli walczyć o miejsca medalowe. Jako pierwszy z żorzan stanął na podium młody Dominik Chabrzyk, który zajął 2 miejsce w kategorii kata dzieci do lat 9. Nie był to jedyny medal tego zawodnika, gdyż wkrótce okazało się, że w kategorii kumite lekki kontakt dzieci zdobył on brązowy medal, ex aequo ze swym klubowym kolegą Szymonem Aleksandrowiczem. W tej samej kategorii spory sukces odniósł Mateusz Szulik, który zajął drugie miejsce, ulegając przeciwnikowi jedynie w walce finałowej. Po dzieciach swe walki finałowe rozpoczęli kadeci i juniorzy. W tej ostatniej kategorii brązowy medal wywalczył Wojciech Salamon, natomiast wśród kadetek najlepsza była Monika Kobryń, która pewnie wywalczyła złoto, nie przejmując się tym, że w finale musiała się zmierzyć z zawodniczką mającą znacznie wyższy stopień. Także złoto wywalczył w kategorii seniorów Bartosz Cębrzyna, aktualny akademicki wicemistrz Polski.

W klasyfikacji medalowej żorski klub z siedmioma medalami wywalczył trzecie miejsce, ustępując jedynie gospodarzom i zawodnikom z Nysy.