Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława

W Walentynki do Aquarionu. Czy będziesz dwumilionowym klientem?

10.02.2018
W Walentynki do Aquarionu. Czy będziesz dwumilionowym klientem?

W żorskim Parku Wodnym Aquarion za kilka dni powitamy dwumilionowego klienta! Spodziewamy się go w środę, 14 lutego, ok. 11.00. Może będziesz nim właśnie ty?

W aquaparku odbędzie się krótkie spotkanie z „bohaterem dnia” oraz z Arkadiuszem Tomaszewskim - prezesem spółki Nowe Miasto, zarządzającej nie tylko aquaparkiem, ale i Westernowym Miasteczkiem Rozrywki TWINPIGS oraz Muzeum Ognia.

2 miliony odwiedzających w 6 lat

Park Wodny Aquarion dysponuje basenem sportowym (5 torów, wymiary 25x12,5, głębokość do 1,90, temp. wody: 28 stopni) oraz częścią rekreacyjną. W jej skład wchodzi basen (głębokość do 1,20,  temp. wody 33 stopnie), brodzik dla najmłodszych (temp. wody 33 stopnie), dwie zjeżdżalnie (107 m i 92 m), dwie małe zjeżdżalnie dla dzieci, dwa jacuzzi z wodą podgrzewaną oraz jodowo-bromkowe, ługowe i solankowe, hydromasaż, bicze wodne, grota bujana z gejzerem powietrznym, sauna sucha, parowa i na podczerwień (infrared), studnia śniegowa. Klienci Aquarionu mogą  również skorzystać z siłowni, studia masażu i kosmetyki, zrobić zakupy w sklepie sportowym oraz smacznie zjeść w Bistro Aquarion. Prowadzona jest tu gimnastyka dla seniorów, kursy pływania, zajęcia aqua aerobic.

Nowoczesny Park Wodny Aquarion cieszy się popularnością nie tylko wśród żorzan. Odwiedzają go także mieszkańcy m.in. Jastrzębia–Zdroju, Rybnika oraz powiatów wodzisławskiego, pszczyńskiego, rybnickiego  i mikołowskiego.

Od szkolnego basenu do nowoczesnego aquaparku

Kryta pływalnia przy ulicy Wodzisławskiej powstała w latach 70. XX wieku. Wchodziła w skład kompleksu budynków Zespołu Szkół Górniczych. Gruntownego remontu doczekała się w 1998 roku. W 2010 zapadła decyzja o przebudowie i stworzeniu Parku Wodnego Aquarion. Realizacja inwestycji trwała 1,5 roku i kosztowała 23,5 mln złotych. 28 stycznia 2012 o 6 rano pierwsi żorżanie mogli skorzystać z nowoczesnego aquaparku, który od początku cieszy się niesłabnącą popularnością.

W lutym 2013 r. Aquarion został przejęty przez miejską spółkę Nowe Miasto. W kolejnych latach przeprowadzono szereg modernizacji, które m.in. pozwoliły wygrać konkurs Dziennika Zachodniego na najlepsze kąpielisko w województwie śląskim.

Na początku stycznia 2015 r. w Aquarionie pojawił się milionowy klient. Był nim pan Marek Lupa,  regularnie odwiedzający nasz park wodny.

Oferta aquaparku jest sukcesywnie wzbogacana i unowocześniania, co docenili goście. Przełożyło się to na dodatni wynik finansowy, co jest ewenementem w skali kraju. Średnio park odwiedza ponad 900 osób dziennie.

Park Wodny Aquarion jest zarządzany przez należącą do samorządu Żor spółkę Nowe Miasto. W jej gestii pozostaje również Westernowy Park Rozrywki Twinpigs, wraz z hotelem Texas oraz Muzeum Ognia. info: Nowe MiastoAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"