Niedziela, 05 maja 2024 r.  Imieniny: Ireny, Waldemara

VI Mistrzostwa Europy Mażoretek - brąz dla żorzanki

01.09.2009

Dżesika Skórska z zespołu „Virus” wice-mistrzynią Europy!

W piątek dwa zespoły Miejskiego Ośrodka Kultury - ,,Virus” i ,,Żorskie Mażoretki”, reprezentowały Żory na VI Mistrzostwach Europy Mażoretek IMA w Opolu.
Solistka formacji „Virus”, Dżesika Skórska, zdobyła brązowy medal, uzyskując tytuł drugiej wice-mistrzyni Europy w kategorii juniorek solo pom-pom. Pokonała rywalki ze Słowacji, Węgier i Polski.
Zespół reprezentowała po raz pierwszy miniformacja juniorek, która zajęła VII miejsce. Trenerem zespołu jest Kaja Skórska.

,,Żorskie Mażoretki” reprezentowała solistka w kategorii senior solo baton, Marta Jabłońska, która zajęła VII miejsce.

Na Mistrzostwach Europy startują mistrzynie i wice-mistrzynie danych państw. W tym roku do Opola przyjechały najlepsze mażoretki z Czech, Chorwacji, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Czarnogóry, Węgier i Polski.
Wyjazd na Mistrzostwa był możliwy dzięki pomocy Rady Dzielnicy Sikorskiego i rodziców dzieci z zespołów, za co składamy serdeczne podziękowania. Info: Wisus (pc)