Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 18 lipca 2019 r.  Imieniny: Kamila, Szymona

Uratowali wyczerpane koźlątko

11.09.2018
Uratowali wyczerpane koźlątko

Głodne, wyczerpane i wystraszone sarnie dziecko leżało w zaroślach pomiędzy uprawnymi polami. Nie miało szans na przeżycie, a jednak szczęśliwy los sprawił, że ktoś je dostrzegł. To policjant z Żor, który późnym popołudniem wybrał się z narzeczoną i z psem na spacer.

W niedzielne popołudnie jeden z żorskich policjantów wybrał się na spacer z narzeczoną i adoptowanym psem. Kiedy para wracała do domu, kobieta usłyszała w zaroślach pomiędzy uprawnymi polami szelest, a po chwili dostrzegła tam zwierzę. Cała trójka natychmiast ruszyła w jego kierunku. Okazało się, że w gęstwinie leżała zupełnie wyczerpana młoda sarna, która nie miała nawet sił, aby wstać.

Sierż.szt. Łukasz Rzymanek, prezes Stowarzyszenia Ratowniczego "Iskra", który na swoim koncie ma już niejedno uratowane życie, i tym razem nie zawahał się ruszyć z pomocą. Choć do tej pory niósł pomoc głównie ludziom, to i w tej sytuacji doskonale wiedział, jak się zachować. Skontaktował się z pracownikami Leśnego Pogotowia w Mikołowie, a następnie zaopiekował się koźlątkiem i własnym samochodem przetransportował je do ośrodka rehabilitacji i schroniska dla dzikich zwierząt.

Choć zwierzę było kompletnie wyczerpane, wygłodzone i bez szans na przetrwanie, od policjanta i jego narzeczonej otrzymało nadzieję na szczęśliwe życie. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"