Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 17 października 2019 r.  Imieniny: Ignacego, Małgorzaty, Wiktora
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Ulga na dzieci

Z ulgi prorodzinnej mogą skorzystać podatnicy uzyskujący dochody opodatkowane według skali podatkowej, składający roczne zeznanie na formularzach: PIT-37 lub PIT-36.

Oto podstawowe zasady:

? Odliczenie przysługuje rodzicom wykonującym władzę rodzicielską, opiekunom prawnym, jeżeli dziecko zamieszkuje z opiekunem oraz rodzicom zastępczym

? Ulga jest adresowana do podatników, którzy w roku podatkowym wychowują dzieci:

małoletnie,

bez względu na wiek, jeśli otrzymywały zasiłek(dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną,

pełnoletnie do 25 roku życia uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, przepisach o szkolnictwie wyższym lub w przepisach regulujących system oświatowy lub szkolnictwo wyższe obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie, jeżeli w roku podatkowym nie uzyskały dochodów podlegających opodatkowaniu na zasadach określonych w art.27 lub art.30b updf. (kwota nie powodująca powstanie wysokości zobowiązania podatkowego na rok 2017 wynosi: 3089 zł) , z wyjątkiem renty rodzinnej.

 

Uwaga !

 

? Do liczby dzieci wliczamy tylko te, na które przysługuje ulga.

? Do limitów dochodów uwzględniamy dochody opodatkowane zgodnie z art. 27, 30c oraz 30b pomniejszone o kwotę składki ZUS (również składki zapłacone za granicą).

? Dla podatników posiadających dwoje i więcej dzieci (na które przysługuje ulga) odliczenie jest niezależne od wysokości osiąganych dochodów.Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"