Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ukradli po raz kolejny, grozi im 15 lat

24.02.2021
Ukradli po raz kolejny, grozi im 15 lat

Zaledwie kilka godzin zajęło kryminalnym namierzenie i zatrzymanie dwóch recydywistów, którzy włamali się do jednego z popularnej sieci salonów. Przestępcy ukradli sprzęt RTV i AGD, wart 11 tysięcy złotych. Wczoraj obaj usłyszeli zarzuty.

Włamanie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Dwaj mężczyźni w wieku 24 i 33 lat wybili szybę w drzwiach i dostali się do środka salonu RTV i AGD, skąd wynieśli trzy komplety garnków i trzy ekspresy ciśnieniowe. Kolejny z nich uległ zniszczeniu, więc porzucili go.

Już po kilku godzinach, w ręce kryminalnych wpadł młodszy złodziej, a następnie jego starszy wspólnik. Policjanci odzyskali też część ich łupu.

Wczoraj obaj usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem. Zarówno młodszy, jak i starszy, na swoim koncie mają już dokonane wczesniej przestępstwa przeciwko mieniu i pobyty w więzieniach. 24-latkowi śledczy udowodnili ponadto, że na początku lutego włamał się do mieszkania na os. Pawlikowskiego, z którego ukradł telewizor, odzież i perfumy.

Prokurator, po zapoznaniu się z aktami sprawy, podjął decyzję o objęciu włamywaczy policyjnym dozorem. Za kradzież z włamaniem, której dopuścili się w warunkach tzw. recydywy, grozi im teraz 15 lat więzienia.

Źródło: KMP

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"