Niedziela, 05 maja 2024 r.  Imieniny: Ireny, Waldemara

Udany początek rozgrywek

19.10.2009

Inaugurację trzecioligowych rozgrywek w sezonie 2009/2010 we własnej hali, koszykarze Hawajskich Koszul Żory, rozpoczęli od pewnego zwycięstwa, nad sąsiadującą w tabeli drużyną Mickiewicza Katowice 92:58.

Tym samym Żorzanie objęli samodzielne prowadzenie w lidze. Podopieczni trenera Łukasza Szymika od początku spotkania przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku wygrywając pierwszą kwartę 31 : 10. W tej części meczu wyróżniali się zwłaszcza skrzydłowi Jasiński i Przeliorz.

Do przerwy przewaga gospodarzy wynosiła już 29 punktów. W trzeciej kwarcie tempo meczu mocno spadło do czego w znacznej mierze przyczynili się arbitrzy odgwizdując aż 31 przewinień osobistych. Rzuty wolne lepiej wykonywali goście i to oni wygrali nieznacznie tę część gry. Ostatnia odsłona to ponowna dominacja Hawajskich przypieczętowana efektowną akcją Anduły , który obok Mastera udanie zadebiutował po kontuzji.

Po meczu trener Hawajskich Koszul Łukasz Szymik powiedział: - Bardzo obawialiśmy się tego meczu. Zespół Mickiewicza posiada w swoim składzie wielu uzdolnionych zawodników , ma również do dyspozycji graczy z 2 ligi. W tym kontekście cieszy nie tylko zwycięstwo ale i jego styl. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie oraz kibicom za liczne przybycie i doping.

SSKS Hawajskie Koszule BANK SPÓŁDZIELCZY Żory ;: KKS Mickiewicz Katowice 92:58 (31:10, 24:16,16:20:21:12)