Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 26 listopada 2020 r.  Imieniny: Konrada, Sylwestra

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą

13.11.2020
Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą

Żorski sąd na wniosek śledczych tymczasowo aresztował 29-latkę, która w środę nad ranem dopuściła się kradzieży rozbójniczej. Sprawczyni była agresywna i wulgarna, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionej wódki z pięściami rzuciła się na sprzedawczynię. 29-latka znieważyła i groziła interweniującym policjantom, naruszyła też nietykalność cielesną jednego z nich.

Nieco ponad 60 złotych – tyle była warta butelka alkoholu, którą ukradła 29-letnia mieszkanka Żor z jednego ze sklepów alkoholowych. Kiedy sprzedawczyni próbowała ją powstrzymać, złodziejka wymierzyła jej cios w twarz. Sprawczyni wkrótce została zatrzymana przez policjantów i trafiła do policyjnej celi.

Podczas zatrzymania, podobnie jak w chwili popełnienia przestępstwa, 29-latka była niezwykle agresywna. Wyzywała i obrażała policjantów, groziła im zwolnieniem ze służby, rzucała się i kopała na oślep. W ten sposób też naruszyła nietykalność cielesną jednego ze stróżów prawa.

Kobieta po spędzonej w areszcie śledczym dobie została doprowadzona przed sąd, a ten uwzględniając fakt, że kradzieży rozbójniczej dopuściła się w warunkach powrotu do przestępstwa zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. 29-latka najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami, za kolejne popełnione przestępstwo grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"