Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 25 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Twinpigs 15 czerwca

29.05.2012
Twinpigs 15 czerwca

To będzie jedyny taki park rozrywki w Polsce, otwarty dla gości przez cały rok. Dzięki licznym atrakcjom, każdy z nas będzie mógł przenieść się w świat Dzikiego Zachodu i westernowych przygód, wypełnionego rozrywką na miarę XXI wieku.

Trudno oderwać wzrok od zabudowań wzdłuż DK-81 na terenie pomiędzy popularną Wiślanką a ul. Leśną. Okazałe budynki, kolorowe elewacje, zabudowania, których przeznaczenia na razie można się tylko domyślać. Ale tajemnica Twinpigs wyjaśni się już wkrótce. Prawdziwy przebój rodzinnej rozrywki, Miasteczko Westernowe w Żorach, otwarte zostanie 15 czerwca.

O tym, jakie kryje atrakcje warto przekonać się samemu, tym bardziej, że przez pierwsze cztery tygodnie bilety wstępu, umożliwiające skorzystanie z większości atrakcji bez dodatkowych opłat, będzie można nabyć po promocyjnej cenie.

Park otwierany będzie etapami. 15 czerwca możliwy będzie wstęp do części westernowej miasteczka, jedynego w Polsce planetarium 3d, Cinema 5d, stodoły – dużej sali, w której odbywać się będą koncerty i zabawy taneczne, strzelnicy odpustowej, salonu gier, na trampolinę, a także do interaktywnej gry Desperados 2d – Cowboy i sklepu z pamiątkami. Będzie też można poćwiczyć dojenie mleka na sztucznej krowie, rzut podkową, poszukać złota, postrzelać z łuku i powspinać się na ściance wspinaczkowej. Będą też konne pokazy kaskaderskie, w tym widowiskowa dżygitówka, inscenizowany napad na bank i pojedynki rewolwerowców, a także pokazy iluzjonisty – Tomasza Kabisa – gwiazdy słynnego programu programu telewizyjnego "Mam Talent" i warsztaty czarnej magii. Do dyspozycji najmłodszych przygotowano plac zabaw.

Jeszcze w czerwcu otwarte zostaną: restauracja i kawiarnia wraz z cukiernią, a do końca wakacji - część meksykańska Twinpigs, m.in. z meksykańską restauracją, interaktywną grą pod nazwą "zagubiona kopalnia" i rodeo.

Największa atrakcja miasteczka rollercoaster otwarty zostanie w czwartym kwartale roku.
Będzie to jedno z pierwszych tego typu urządzeń na świecie ukryte w skale. Przejazd kilku osobową gondolą odbywać się będzie torem w kształcie pętli na wysokość na metrów. Przejażdżka dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Towarzyszyć jej będą dodatkowe efekty, jak np. szum i powiew wiatru, i przebłyski światła.

Ceny biletów
Przez pierwszy miesiąc od daty otwarcia miasteczka ceny całodniowych biletów wstępu: normalnego i ulgowego wyjątkowo nie będą przekraczać kwoty 30 zł. Po tym okresie, bilety kosztować będą: 39,90 – normalny i 35,90 – ulgowy. Twinpigs honorować będzie kartę "Duża Rodzina". Zdecydowana większość atrakcji dostępna będzie dla zwiedzającym w cenie biletu.

W cenie biletu lub za dopłatą
Od połowy czerwca, w cenie biletu dostępne będą następujące atrakcje: część westernowa miasteczka, Desperados 2d – Cowboy, sztuczna krowa do dojenia na czas, rzut podkową, poszukiwanie złota, strzelanie z łuku, wstęp do Cinema 5d i planetarium 3d, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw, konne pokazy kaskaderskie, w tym dżygitówka, inscenizowany napad na bank i pojedynki rewolwerowców, pokazy iluzjonisty (gwiazda Mam Talent) i warsztaty czarnej magii, trampolina i wstęp do stodoły - sali taneczno-koncertowej, gdzie w weekendy rozbrzmiewać będzie muzyka country, do której będzie można potańczyć.

Poza kosztem zakupu biletu, zapłacić będziemy musieli za zakupy w sklepie z pamiątkami, za strzały na strzelnicy odpustowej "Texas Gun" i w salonie gier. Również odpłatnie będzie można korzystać ze "szkółki niedzielnej" – tj. komfortowej sali konferencyjnej.

W drugiej połowie czerwca otwarte zostaną restauracja "Steak House" i kawiarnia "Strong Horse Coffe" z cukiernią, w których również zapłacimy za serwowane przysmaki.

W trzecim kwartale roku otwarta zostanie część meksykańska Twinpigs – dostępna dla zwiedzających w cenie biletu. Odpłatnie korzystać będziemy z meksykańskiej restauracji i trzygwiazdkowego Western Hotelu. Pozostałe atrakcje, takie jak: Desperados 3d Mexico, symulator 3d - "zagubiona kopalnia", karuzela trapera, dmuchaniec i rodeo dostępne będą  w cenie biletu.

Otwarcie jedynego w Europie zamkniętego rollercoastera w skale zaplanowano w czwartym kwartale tego roku. Rollercoaster dostępny będzie w cenie biletu.

w w w . t w i n p i g s . e u


Tak będzie wyglądała „karuzela trapera”


„Zaginiona Kopalnia” to jedna z atrakcji meksykańskiej części Twinpigs


Cinema 5d w stalowej kuli


W interaktywnej grze „Desperados”


Skała, która skrywa roller coaster - z lotu ptaka


Komentarze:
~mieszkaniec (2012-06-03 16:29:47)

a Pan Prezydent Socha rok temu mydlił oczy mieszkańcom że wstęp będzie bezpłatny (bo to dla nich buduje) - tylko za atrakcje miało się płacić... DZIĘKUJEMY PANIE PREZYDENCIE. Wtedy wszyscy Panu za to że będzie wstęp darmo przyklaskiwali... - naiwniacy.


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"