Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Sobota, 23 czerwca 2018 r.  Imieniny: Wandy, Zenona

To będzie noc z mocą atrakcji, które zobaczyć będzie można tylko raz - zapowiadają muzealnicy z Żor

17.05.2017

Noc Muzeów w Muzeum w Żorach, w sobotę 20 maja, od 16.30 do 1.00.

Hasłem tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Miejskim w Żorach jest „Ex libris” – graficzny znak własności wklejany przez właściciela książki. Żorska muzealna noc w dużej mierze poświęcona będzie właśnie dawnej książce,  sposobom jej powstawania i ilustrowania.

Najmłodsi goście, którzy trafią o 16.30 na muzealne warsztaty, w trakcie kolejnej Rodzinki w Muzeum, będą mogli nauczyć się z czego składa się książka (treść i ilustracje to nie wszystko), jak  dawniej powstawała, a co więcej sami staną się młodymi skrybami, drukarzami i introligatorami, i spróbują wykonać własny egzemplarz książki. W nagrodę czekać na nich będzie po warsztatach tradycyjna już, słodka niespodzianka, także… w formie książkowej.

Dorosłych zwiedzających zaprosimy na zapoznanie się z wystawą o Biblii, czyli najważniejszej księdze dla chrześcijan i wyznawców judaizmu  oraz na wykład poświęcony historii 500. lat reformacji. Inną z atrakcji będzie przedstawienie najstarszego eksponatu będącego w naszych zbiorach. Zaprosimy także na specjalne, bardzo nietypowe zwiedzanie wystaw.

Mecenat:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Info. Muz.

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"