Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Sobota, 11 lipca 2020 r.  Imieniny: Benedykta, Olgi
TekStylowo - sklep z odzieżą używaną

Teatr w Domu Kultury, dla dzieci i rodziców. Wstęp wolny

03.10.2019

To opowieść o relacji dziecka z rodzicem, jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami. Cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana.

W warstwie plastycznej, współpraca z Alicją Kocurek, ilustratorką i autorką scenografii, gwarantuje stworzenie nowej jakości: formy odpowiedniej dla teatralnej adaptacji, ale też głęboko osadzonej w sztuce ilustrowania, sztuce przekładania opowieści na obraz. Głównym elementem organizującym przestrzeń gry jest spódnica tytułowej mamy bohatera. W niej skrywać się będą światy i przestrzenie. Z niej wszystko będzie się wyłaniać i do niej powracać. Spódnica będzie zamkową górą, to znów jej wnętrze otworzy się, by ukazać pałacowe komnaty. Na jakiś czas zniknie, rozpadnie się na elementy tworzące jakiś krajobraz, by po chwili znów powrócić do swej właściwej funkcji, stając się częścią garderoby. To swoiste uniwersum przechodzić będzie kolejne metamorfozy, pobudzając wyobraźnię widza i za każdym razem zaskakując go prostotą w budowaniu skojarzeń i iluzji.

Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha

Muzyka: Kamil Zawiślak

Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek

Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć

Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć

Kostiumy: Dorota Hyla

Plakat: Alicja Kocurek

Choreografia: Radosław Lis

Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 50 minut.

Info. MOKAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"