Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 26 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Sztuka ludowa w projekcie "Granice". Wielki Piotr Sikora w Miejskiej Bibliotece

22.03.2018
Sztuka ludowa w projekcie "Granice". Wielki Piotr Sikora w Miejskiej Bibliotece

Piotr Sikora, światowej sławy fotograf, otworzy w Miejskiej Bibliotece Publicznej wystawę "Granice / Borders". Wernisaż wystawy, ukazującej nasz polski folkor w niecodziennych stylizacjach, odbędzie się 24 maja o 18.00.

Piotr Sikora – autor niniejszej wystawy, jest fotografem i filmowcem oraz Starszym Operatorem Obrazu w VH1. Od 30 lat mieszka w Nowym Jorku. W 1982 r. wyjechał z Krakowa i razem z matką osiedlił się na Mannhattanie, gdzie uczęszczał do słynnej The School of Performing Arts. Później wrócił do rodzinnego Krakowa, aby kontynuować naukę. Zaintrygowany pracą kultowych fotografów, takich jak Richard Avedon, David LaChapelle i Jean-Baptiste Mondino, pomyślał, że może znaleźć odpowiedni sposób do wyrażania siebie w fotografii.
Swój pierwszy aparat fotograficzny kupił na pchlim targu w East Village i zupełnie przypadkowo spotkał innego ze swoich idoli: fotografa Bruce'a Webera. Weber poradził mu, aby zaczął pracować w branży, zajmując stanowisko asystenta i dał mu radę, która nadal ma wpływ na jego pracę: aby zostać wielkim fotografem, musisz dowiedzieć się, kim jesteś jako człowiek i pokazać siebie poprzez swoje zdjęcia.
Jako artysta stworzył dwa kontrowersyjne projekty, Dolls i Borders. Oba były wystawiane na całym świecie, a Borders zostały ujęte w tak wielkich wydarzeniach jak World Expo 2015 w Mediolanie, World Expo 2010 w Szanghaju i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Vancouver 2010, a także stanowiła część kolekcji Polskiego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
W świetle ostatnich latach, w czasach nasilania się globalnej migracji na całym świecie, "Borders / Granice" stały się bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Autor wciąż pracuje nad rozwinięciem pierwotnego projektu, aby odzwierciedlić obecny klimat geopolityczny w Unii Europejskiej. info: MBPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"