Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Sześć medali zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Halowych Mistrzostwach Śląska w Ostrawie

03.02.2016

Kolejne starty żorskich lekkoatletów już w piątek – Ewa Swoboda startuje w Łodzi na międzynarodowym Mitingu Pedros Cup, w sobotę – młodzicy UKSu walczą w Raciborzu o medale Halowych Mistrzostw Śląska w biegach sprinterskich, a juniorzy startują na Mitingu PZLA w Spale.

Doskonałą formę utrzymuje najlepszy skoczek w dal w Polsce – Paweł Dzida, który w miniony weekend Ostrawie zmierzył się z dystansem 300m, na którym okazał się bezkonkurencyjny w kategorii juniorów młodszych i zdobył złoty medal z wynikiem 36,06s. Zaciętą walkę na dystansie 1000m stoczyła Julia Han, która z wynikiem 3:01,35 zdobyła tytuł wicemistrzyni Śląska.

Brązowe medale zdobyli: młodziczka – Martyna Ziebura w biegu na dystansie 600m, na którym ustanowiła rekord życiowy – 1:41,61, junior – Grzegorz Biernat na dystansie 300m, młodzik – Ariel Szymczak w biegu na 1000m z rekordem życiowym 2:55,35 oraz Wojciech Jabłoński na dystansie 600m w kategorii seniorów. Warto dodać, iż Wojtek jest niesłyszący, co nie przeszkadza mu walczyć na bieżni jak równy z równym.

Bardzo dobre miejsca i wyniki na dystansie 600m uzyskali również: Marta Kałmuk, Zuzia Wyppich, Paulina Wilczek, Marta Gawełek, Mateusz Śliwa.