Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 27 maja 2020 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana
TekStylowo - sklep z odzieżą używaną

Studio Działań Artystycznych w Domu Kultury rozpoczyna nowy sezon zajęć

11.09.2019
Studio Działań Artystycznych w Domu Kultury rozpoczyna nowy sezon zajęć

Pierwsze ruszają od poniedziałku 16 września. Do tego czasu artystki SDA intensywnie pracują, przygotowując tematykę zajęć na najbliższy czas.

- W tym roku tak się złożyło, że każdy dzień poświeciliśmy innemu rodzajowi działań plastycznych - zdradza Nina Kontny-Łomozik. - Poniedziałki to tradycyjnie rodzinne warsztaty rękodzieła, zgodnie z miejskim zwyczajem, poniedziałki bezpłatne. Zapraszamy na filcowanie, szycie, dziewiarstwo, bibułkarstwo, makramę, decoupage i wiele innych technik.

Kolorowe Wtorki adresowane są do najmłodszych od 5 lat. Od 15:30 zabawa z różnymi kolorami, fakturami i technikami dla małych miłośników sztuki.

- Środy przy sztaludze to kontynuacja warsztatów malarstwa i rysunku dla dzieci i młodzieży od 11 lat - opowiada Marzena Kuczera-Kazimierczak. - Mamy stałą grupę bardzo ciekawych indywidualności, które doskonalą się w różnych stylach malarskich. Zapraszamy też nowe osoby chcące popracować przy sztaludze.

Nowością są Artystyczne Czwartki adresowane dla dorosłych.

- Zajęcia pod hasłem "Chcę podążać drogą mistrza" to propozycja pracy w technice olej na płótnie. Pastisz to bardziej elegancka nazwa kopii, ale nie do końca. Nie chodzi o kopiowanie dzieł wielkich mistrzów, ale o ich własną interpretację, wniesienie czegoś nowego - dodaje Marzena Kuczera-Kazimierczak.

W piątki czeka nas kontynuacja warsztatów witrażu metodą Tiffaniego. Zajęcia trwają dwie godziny w dwóch grupach.

SDA pracuje także w trzecią i czwartą sobotę miesiąca. Równolegle dzieją się ceramika i batik, czyli barwienie tkanin ozdobionych woskiem.

- Rozszerzamy również naszą ofertę dla grup zorganizowanych. Zapraszamy przedszkola i szkoły - zachęca Anna Bodzek-Sikora. - Grupom proponujemy ceramikę, rysunek i lawowanie oraz pastelowe abstrakcje.

Szczegółowe informacji można uzyskać pod nr tel. 32 434 24 36 wew. 28 oraz na stronie internetowej: www.sda.zory.pl

Dodajmy, że pracownia SDA przygotowuje także wystawy w Galerii "Na Starówce" i Domu Kultury oraz tworzy scenografie teatralne na potrzeby grup działających w MOK-u.

Info. MOK

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"