Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 marca 2019 r.  Imieniny: Klaudii, Maurycego

Strażacy i policjanci na ratunek rodzinie łabędzi

14.06.2018
Strażacy i policjanci na ratunek rodzinie łabędzi

Niecodzienny widok u zbiegu dwóch żorskich ulic zaniepokoił dzisiaj nad ranem kierowców. Para zagubionych łabędzi z pisklętami próbowała przedostać się przez ruchliwą jezdnię na pas zieleni. Ptakom ruszyli na ratunek policjanci i strażacy, którzy pomogli im bezpiecznie wrócić nad staw.

Pierwsze zgłoszenie od nieco zdziwionych, ale i zaniepokojonych kierowców do oficera dyżurnego dotarło jeszcze przed godziną 7.00. Wynikało z niego, że w rejonie ulicy Dworcowej jezdnią wędrują łabędzie. Choć policjanci nie zastali tam ptasiej rodziny, chwilę później otrzymali kolejną informację, tym razem o tym, że ptaki przeniosły się na Obwodnicę Północną.

Interweniujący patrol, kilkaset metrów dalej zauważył dwa dorosłe osobniki wraz z ośmioma pisklętami. Natychmiast do pomocy wezwani zostali strażacy i do czasu ich przyjazdu, policjanci czuwali nad tym, aby stado ponownie nie wyszło na jezdnię.

Dzięki dzisiejszej, wspólnej akcji ratowania łabędzi, ptasia rodzina bezpiecznie powróciła do miejsca bytowania, a żadnemu z jej członków, nie spadło nawet piórko. info: KMP

Zobacz film!

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"