Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Spotkanie z Magdaleną Kicińską

25.09.2018
Spotkanie z Magdaleną Kicińską

W czwartek o godzinie 18:00 w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej "Klasa kobiet. W stulecie prawa wyborczego kobiet" w cyklu "Głos kobiet", spotkamy się z utalentowaną reporterką młodego pokolenia - Magdaleną Kicińską. Spotkanie poprowadzi Adrian Chorębała.

MAGDALENA KICIŃSKA
Urodziła się w 1987 roku w Lublinie. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. To utalentowana pisarka, reporterka, redaktorka działu „Rzeczywistość” w „Piśmie. Magazynie Opinii”. Współpracowniczka „Gazety Wyborczej”, jej teksty pojawiły się w "Dużym Formacie", "Polityce", "Przekroju" i "Wysokich Obcasach". Obecnie publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym”,  Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Została nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej, Mediatorów 2016. Magdalena Kicińska jest autorką książki "Pani Stefa", za którą otrzymała prestiżowe wyróżnienie - Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016. Na uwagę zasługuje fakt, że kandydatów do nagrody zgłaszają wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz czytelnicy. Pisarka została uhonorowana również Poznańską Nagrodą Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, która przyznawana jest corocznie autorom za osiągnięcia w dziedzinie literatury (twórczość poetycka, prozatorska, dramatopisarska, przekładowa, eseistyczna, reportażowa, popularyzatorska), które poświadczone są przez wydanie co najmniej jednej książki w okresie trzech lat poprzedzających przyznanie nagrody. Ponadto nominowano ją do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Jest współautorką (z Marcinem Dziedzicem) książki Teraz ’43. Losy.; autorka antologii Walka jest kobietą, (2014), Mur. 12 kawałków o Berlinie (2015), Obrażenia. Pobici z Polską (2016).
 
Adrian Chorębała - kurator, animator kultury, koordynator interdyscyplinarnych projektów, menager Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki, w którym prowadzi autorski cykl spotkań literackich „Poczytalność”. info: MBPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"