Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Spektakle dla grup zorganizowanych

25.01.2018
Spektakle dla grup zorganizowanych

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza szkoły i przedszkola na wyjątkowe spektakle o Roszpunce i Małym Księciu.

5.03. godz. 9:00 - "Roszpunka" (przedszkola i szkoły klasy I-V)

6.03. godz. 9:00 - "Roszpunka" (przedszkola i szkoły klasy I-V)

5.03 godz. 11:00 - "Mały Książę" (szkoły klasy IV-VII, gimnazja)

6.03 godz. 11:00 - "Mały Książę" (szkoły klasy IV-VII, gimnazja)

Cena biletu: 17 zł.

sala teatralna: Dom Kultury w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1

rezerwacje biletów: MOK Żory, tel. 32 43 42 436 wew. 14, 17 lub 23 recepcja@mok.zory.pl, mok@mok.zory.pl

Roszpunka

"Panteatr ma zaszczyt i przyjemność zaprosić Was, drodzy Widzowie, na pierwszą część z cyklu Baśni Braci Grimm. Wilhelm Karl oraz Jacob Ludwig, którzy przeszli do historii jako sławni Bracia Grimm, w publikowanych baśniach, zmierzali do odtworzenia najstarszego wzorca motywów baśniowych w nich występujących. Dziś właściwie każde dzieło literackie, teatralne czy filmowe do pewnego stopnia inspirowane jest dorobkiem ich karier pisarskich. Nie inaczej sprawa wygląda z panteatrem. Dlatego postanowiliśmy oficjalnie włączyć Braci do naszego repertuaru i uhonorować ich bogatą twórczość."

Mały Książę

"Nasza historia jest wierną adaptacją, gdyż ciężko byłoby ulepszyć doskonałość. Chociaż… będzie zdecydowanie weselej, a uszy widzów ukoi stworzona na potrzeby spektaklu, autorska muzyka. Tonu bezkresnej przestrzeni kosmicznej nada nieziemskie brzmienie utytuowanego chóru Voce Segreto, który nagrał swoje partie na potrzeby ścieżki dźwiękowej przedstawienia. Zaryzykujemy stwierdzenie, iż nie ma na świecie osoby, która nie słyszałaby o “Małym Księciu” – każdy z pewnością słyszał jeden czy dwa cytaty z kultowej książki autora.

Nasz spektakl został zrealizowany z wielkim rozmachem, jest pełen efektów świetlnych i dźwiękowych. Kostiumy oraz oprawa wizualna oparta jest o oryginalne ilustracje autora, dzięki czemu nasz spektakl stanie się wiarygodny i urzekający oraz będzie wzruszał, bawił i uczył nie tylko Małych Ludzi, ale i Dużych, co nad Małymi sprawują pieczę. Piątka naszych profesjonalnych aktorów zatroszczy się o to, by swoim kunsztem porwać widownię w inny wymiar."

O panteatrze

Założycielem panteatru i reżyserem oraz aktorem jest żorzanin Kamil Kulda.

To absolwent PWST w Krakowie, występował w krakowskich teatrach: Narodowym Teatrze Starym, Teatrze im. Juliusza Słowackiego, Teatrze STU, a także stołecznych: Teatrze Narodowym, Teatrze Polonia, Teatrze Rampa, Teatrze Kamienica oraz śląskich – Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zagrał w wielu filmach i serialach telewizyjnych, m.in. Być Jak Kazimierz Deyna, Pora Mroku, Ojciec Mateusz, Na Wspólnej, Na Dobre I Na Złe.

Reżyser oraz kompozytor wielu reklam telewizyjnych i internetowych, laureat konkursów reklamowych (m.in. Creative Students Film oraz Millenium Banku ). Posiada bogate doświadczenie w pracy z wieloma cenionymi reżyserami w Polsce, m.in. Janem Englertem, Jerzym Bielunasem, Mikołajem Grabowskim, Wojciechem Kościelniakiem, Krzysztofem Garbaczewskim. Śpiewał w utytułowanym chórze Voce Segreto, z którym koncertował w Europie. Uczył się w cenionych na świecie szkołach New York Film Academy oraz Stella Adler Studio of Acting w Los Angeles.

Roszpunka : Ewelina Opłatkowska

Baba Jaga : Włodzimierz Mandziuk

Książę Roberto Tamborino : Bartłomiej Horbowski

Mikołaj : Bartłomiej Horbowski

Anna : Nikola Kopa

Glugan : Grzegorz Hexel

Dyrektor Kopalni : Kamil Kulda

Ojciec Pedro Lafayette : Grzegorz Hexel

Gertruda van der Blaast : Nikola Kopa

Serpentino : Kamil Kulda

Król Francesco Paleta III : Grzegorz Hexel

Wilhelm Grimm : Włodzimierz Mandziuk

Jacob Grimm : Bartłomiej Horbowski

Kostiumy : Magdalena Dobrowolska

Scenariusz / Reżyseria / Muzyka / Scenografia : Kamil KuldaAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"