Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 21 października 2020 r.  Imieniny: Jakuba, Urszuli

Śląski Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych

05.10.2020

W najbliższy piątek, 9 października Hala Sportowa MOSiR Żory stanie się miejscem sportowych zmagań zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „Koniczynka”. W godzinach od 9:30 do 13:00 odbędzie się tam I Śląski Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych.

Klub Olimpiad Specjalnych „Koniczynka” działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną od 1999 r. Misją Stowarzyszenia jest organizowanie całorocznych treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportu dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Nieodłącznym elementem tych rywalizacji jest ogromna radość płynąca z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną, przyjaciółmi oraz rówieśnikami.

Impreza z pewnością dostarczy zawodnikom pozytywnych wrażeń i emocji oraz będzie doskonałą okazją do aktywizacji ruchowej i integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Turniej jest efektem projektu „Sport rozwija nas!”, który jest współfinansowany przez Gminę Miejską Żory w ramach realizacji zadania publicznego.

Źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"