Niedziela, 05 maja 2024 r.  Imieniny: Ireny, Waldemara

Siłacze zmierzyli się w zawodach

22.10.2009

Strongmani - Gabriel Kowalski i Bartłomiej Bąk i Mistrzowie Świata w wyciskaniu sztangi federacji WPC – Marcin Herok i Adam Kozłowski, byli wczoraj gośćmi II Integracyjnych Zawodów w Dwuboju Siłowym o Puchar Prezydenta Miasta Żory.

Drużynowo, pierwsze miejsce zajęli wychowankowie WTZ Żory. Najlepszym wynikiem w tej grupie może poszczycić się Marcin Walica, który wycisnął na sztandze 55 kg. W skład drużyny wchodzili też: Tomasz Polok (35 kg), Marek Zarębski (37 kg), Piotr Barucki (38 kg), Piotr Łotaków (50 kg), Jacek Marcol (50 kg), Kamila Gołaszewska (40 kg), Adam Śmiatek (45 kg), Adam Majewski (40 kg) i Paweł Zegrodzki (40 kg).
Drugie miejsce i średni puchar wywalczyła grupa WTZ Mikołów: Łukasz Jamróz (50 kg), Mateusz Marschall (60 kg), Paweł Przemyk (60 kg), Urszula Stoła (40 kg), Tomasz Szkatalnik (30 kg), Tomasz Ujma (60 kg). Najlepszy w tej drużynie okazał się Jakub Legatko, który zdołał podnieść 65 kg.
Sekcja Terenowa Olimpiad Specjalnych “Koniczynka” z Żor uplasowała się na trzecim miejscu. Zbigniew Tkacz z tej drużyny uzyskał najlepszy wynik - 70 kg. Oprócz zwycięzcy, team tworzyła Agnieszka Raszka (45 kg) i Piotr Peter (60 kg).
Zawodnicy podzieleni byli na trzyosobowe grupy, w których indywidualnie rywalizowali o podium. W poszczególnych grupach zwyciężyli: Łukasz Jamróz, Jakub Legatko, Zbigniew Tkacz, Agnieszka Raszka, Piotr Peter, Tomasz Ujma i Marcin Walica.
Zmagania zawodników sędziowali Marian Ciemięga, Tomasz Śliwa i Piotr Wierzbicki. Medale, dyplomy i puchary wręczyli sportowcom sponsorzy - członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi. Nagrody rzeczowe, zwycięzcy odebrali z rąk strongmanów. pc, zdj. WTZ, pc

Od lewej: Gabriel Kowalski i Bartłomiej Bąk