Czwartek, 28 marca 2024 r.  Imieniny: Anieli, Jana

Siedem medali Milbranta na Mistrzostwach Śląska w pływaniu

11.12.2017

Trwa dobra passa młodego żorzanina. Po ostatnich sukcesach na Mistrzostwach Małopolski i Lidze SMS, przyszedł czas na efektywną walkę o medale w Mistrzostwach Śląska.

Zawody odbyły się Gliwicach, w dniach 8-9 grudnia. Tym razem Kacper Milbrant wywalczył siedem medali (2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy). Były pływak żorskiego klubu zdobył indywidualnie dwa tytuły wicemistrza Śląska w konkurencjach 50m i 200m stylem dowolnym w kategorii 16-18 lat oraz medal brązowy w kategorii OPEN na dystansie 200m stylem dowolnym. Do indywidualnych medali dołożył tytuł mistrza Śląska w sztafecie 4 x 200m stylem dowolnym w kategorii 16-18 lat i ten sam tytuł w kategorii OPEN. Natomiast w sztafecie 4 x 100m stylem dowolnym Kacper Milbrant wraz z drużyną AZS AWF Katowice wywalczył tytuł wicemistrza Śląska w kategorii wiekowej 16-18 lat, a wynik uzyskany w tej sztafecie pozwolił drużynie stanąć na drugim stopniu podium w kategorii OPEN. Gratulacje dla zawodnika oraz jego trenera - Przemysława Ptaszyńskiego.