Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 19 stycznia 2021 r.  Imieniny: Henryka, Mariusza

Ściągnij aplikację i bądź bezpieczniejszy na przejściu dla pieszych

29.12.2020
Ściągnij aplikację i bądź bezpieczniejszy na przejściu dla pieszych

W środę, 30 grudnia, na czterech przejściach dla pieszych w Żorach uruchomiony zostanie system stop-fon, służący zwiększeniu bezpieczeństwa pieszych.

System stworzono, by zapobiegać wypadkom z udziałem pieszych w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Piesi uczestnicy ruchu, którzy chodzą po ulicach wpatrzeni w ekrany telefonów komórkowych, nie kontrolują sytuacji dookoła siebie i stanowią poważne zagrożenie drogowe. Bezpłatna aplikacja STOP-FON po zainstalowaniu i w połączeniu z czujnikami montowanymi na pionowych znakach oznaczających przejście dla pieszych, wyświetla komunikat informujący o zbliżaniu się do przejścia. Aplikacja jest skierowana głównie do dzieci i młodzieży, często korzystających z telefonów komórkowych w trakcie poruszania się po chodnikach i ulicach.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji STOP-FON ze sklepu Google Play lub App Store, należy zatwierdzić wszystkie pozwolenia. W przypadku systemu Android wymagane jest korzystanie z konta Google oraz pozwolenie na wyświetlanie ponad innymi aplikacjami. Natomiast korzystający z systemu IOS, aby umożliwić poprawne działanie aplikacji, powinni zaznaczyć w ustawieniach dostęp do położenia „na zawsze”. Po wejściu użytkownika w zasięg sygnału, na ekranie pojawi się powiadomienie z ostrzeżeniem przed przejściem dla pieszych. Po wyjściu z zasięgu powiadomienie znika.

W naszym mieście system będzie uruchomiony w następujących lokalizacjach:

Męczenników Oświęcimskich – dwa przejścia po obu stronach ronda przy Miejskiej Bibliotece Publicznej,
Wodzisławska – przejście przy Zespole Szkół Podstawowych nr 8 w Rogoźnej,
Wodzisławska – przejście przy Parku Wodnym Aquarion,
Aleja Niepodległości – wlot Ronda Węgierskiego.

Źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"