Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Relacja z rozgrywek e-futbol ligi: Ścisk w czołówkach

22.06.2015

Przedostatnia kolejka w pierwszej lidze przyniosła następujące rezultaty. W sobotę odbyły się dwa spotkania, które miały duży wpływ na sytuacje w dole tabeli. Amanis Pub Nowiny pokonuje zespół Centrum Rybnik 3-1 po bramce już w piątej minucie z karnego, dobrze rozegranej kontrze oraz strzale z około 40-metra. Centrum było stać tylko na jedną bramkę. Takim samym wynikiem zakończył się na korzyść gospodarzy mecz pomiędzy Amatorem Boguszowice a KS Rybówką.

Po tej porażce Rybówka znów znajduje się w strefie spadkowej. W niedzielę rano swój mecz rozgrywały zespoły ZRB Noster i Zupil Piaski. Od początku spotkania było widać, że nie będzie to łatwe spotkanie dla żadnej z ekip. Do przerwy wynik 1-1. Druga połowa to również stwarzanie wielu sytuacji po obu stronach z lekką przewagą gości, którzy udokumentowali to szybko zdobytą bramką. Gospodarze znów wyrównują stan spotkania na 2-2. Po kilku minutach było już 3-3. Zupil strzelał, a Noster odrabiał straty i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, to w końcówce spotkania w ciągu 10 minut padły jeszcze trzy bramki tylko dla gości, którzy po ciężkim boju wychodzą zwycięsko z tego pojedynku i wygrywają czwarty mecz z rzędu. W Żorach miał miejsce mecz między FC Żory, a mistrzem ligi MaxBud-em Wielopole. Do przerwy pewna niespodzianka i remis 0-0, ale w drugiej połowie MaxBud zdołał zdobyć trzy bramki (wszystkie za sprawą jednego zawodnika) i z trzema punktami wyjeżdża z Żor. Ostatni mecz w pierwszej lidze to mecz między Dżogą Team Ochojec, a Bruk-Budem Chwałowice. Mecz mógł się nie odbyć z powodu silnej nawałnicy, która odwiedziła Rybnik i okolice chwile przed rozpoczęciem meczu. Jednak o godzinie 17 zawodnicy zostali zaproszeni przez sędziego na murawę. Po 10 minutach mieliśmy już wynik 0-2 dla gości, którzy do przerwy zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki i z wynikiem 0-4 udali się na przerwę. Zespół gospodarzy wyszedł na drugą połowę zmobilizowany, rozgrywał piłkę, oddawał dużo strzałów z dystansu i… Bruk Bud strzela piątą bramkę. Po chwili honor Dżogi ratuje napastnik strzelając do pustej bramki, a pięć minut później po strzale z wolnego zdobywają drugą bramkę. Bruk Bud zaczyna znów składnie grać i zdobywa dwie bramki (jedna z rzutu karnego). Wynik końcowy to 2-7.

W drugiej lidze w grupie A wysokie zwycięstwo odnoszą zawodnicy Iskry Rowień, którzy już od dziesiątej minuty grali w osłabieniu, a podejmowali najsłabszy zespół w grupie A, mianowicie FC Chwałowice. Pod koniec spotkania wyrównał się stan zawodników na boisku po czerwonej kartce dla zawodnika gości. Wynik to 4-1 dla Iskry. Remis 1-1 padł w meczu między Dżonsonami, a Vikingiem Jankowice. Ważne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Lubar wygrywając 5-2 z Continentalem. Sokół Chwałęcice nie dał rady Czarnym Fidosom ulegając 1-2.

W grupie B padła jedna wygrana lecz niestety nie po walce na boisku lecz po walkowerze. Zawodnicy Huraganu Żory po raz kolejny nie zdołali zebrać odpowiedniej liczby grajków i oddali mecz walkowerem przeciw Bolix/RKP Rybnik. W meczu kolejki w drugiej lidze pomiędzy Solszybem, a Victorią Głożyny pada wynik remisowy 3-3. Również remisem musieli zadowolić się zawodnicy z Knurowa i Boguszowic, a wynik to 2-2.