Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Relacja z rozgrywek e-futbol ligi: Remis w meczu na szczycie

18.05.2015

W pierwszej lidze doszło do kolejnego meczu na szczycie, w którym spotkali się ubiegłoroczny mistrz oraz vice-mistrz e-futbol Ligi 2014. MaxBud Wielopole podejmował Zupil Piaski. Mecz przyciągnął na trybuny dość sporą liczbę kibiców. Po raz pierwszy w tym sezonie mecz prowadziło trzech sędziów.

Od początku spotkania to drużyna MaxBudu kontrolowała przebieg spotkania. W pierwszych 30 min spotkania stworzyła sobie trzy sytuacje 100%, ale nie wykorzystała ani jednej przestrzeliwując nawet pustą bramkę z 5 metrów. Od czasu do czasu goście groźnie kontratakowali i około 30 minuty jeden z taki wypadów wykorzystuje skrzydłowy Piasków. Wychodząc sam na sam z bramkarzem zostaje nie prawidłowo powstrzymywany przez obrońcę MaxBudu. Sędzia odgwizduje faul i jednocześnie pokazuje czerwoną kartkę winowajcy. Od tego momentu mecz się trochę wyrównał. Po pięciu minutach gry w przewadze błąd w obronie MaxBudu wykorzystuje zawodnik Zupila i strzela bramkę na 0-1. MaxBud starał się jak najszybciej wyrównać i udało im się to w 40 minucie, kiedy to napastnik gospodarzy sam na sam z bramkarzem wykorzystał sytuację. Do przerwy 1-1. Po zmianie stron gra nadal była wyrównana. Raz to gospodarze, a raz goście zagrażali bramce przeciwnika. W 50 minucie MaxBud wykonywał rzut wolny z około 20 metra. Do piłki podchodzi strzelec wyrównującej bramki i strzelając po długim rogu wyprowadza gospodarzy na prowadzenie mimo gry w osłabieniu. Zniesmaczeni goście od razu rzucają się do odrabiania strat co chwile zagrażając bramce gospodarzy. Te ataki mógł wykorzystać jeszcze MaxBud mając parę dobrych sytuacji strzeleckich. Po jednym z rzutów rożnych Zupila i strzale głową w stronę bramki, zawodnik MaxBudu wybiją piłkę ręką i sędzia odgwizduje rzut karny oraz pokazuje kolejną czerwoną kartkę obrońcy, była to akcja ratunkowa. Karny przez gości zostaje wykorzystany i znów mamy remis. To nie zadowala zawodników Zupila, którzy z jeszcze większym zaangażowaniem stwarzali zagrożenie pod bramką MaxBudu. Mimo stworzenia sobie jeszcze kilku dogodnych okazji wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się wynikiem 2-2. Trzeba przyznać, że grając w osłabieniu drużyna gospodarzy dzielnie się broniła grając w dziewiątkę. Mecz na pewno mógł się podobać. W sobotnie popołudnie Amanis Pub Nowiny borykający się z problemami kadrowymi ( w tym meczu grali w dziewięciu całe spotkanie ) podejmował ekipę ZRB Noster . Goście wykorzystali sytuację Amanisa i strzelili aż sześć bramek i tym samym zrównali się z Zupilem Piaski punktami. RowRyb podejmował słabo spisującą się w tym roku drużynę Amatora Boguszowice, ale nie udało im się tego wykorzystać i mecz zakończył się wynikiem 1-1. Niestety kolejny mecz zakończył się bez wychodzenia na boisko. Mowa tu o spotkaniu, które miało się odbyć w Ochojcu, gdzie miejscowa Dżoga Team podejmować miała beniaminka z Rybówki. Goście niestety nie zdołali zebrać odpowiedniej ilości zawodników i oddali mecz walkowerem. Ostatnie z pierwszo ligowych spotkań odbyło się w Kamieniu gdzie rozgrywa swoje mecze Bruk-Bud Chwałowice, który podejmował drużynę Centrum Rybnik. Do przerwy wynik 2-0 dla Bruk-Budu. W drugiej połowie gospodarze dokładają kolejne trzy bramki i pewnie wygrywają mecz 5-0 . Po tej kolejce to właśnie ekipa z Chwałowic przewodzi w pierwszo ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów.

W drugiej lidze w grupie A Viking Jankowice nieoczekiwanie traci pierwsze punkty w lidze przegrywając mecz z Iskrą Rowień 0-3. Kolejną wysoką porażką zakończył się mecz z udziałem FC Chwałowice, którzy tym razem musieli uznać wyższość Czarnych Fidosów. Mecz zakończył się wynikiem 1-5. Podziałem punktów zakończyło się spotkanie pomiędzy Continentalem Żory a Dżonsonami. Wynik 2-2. Tylko jedna bramkę mogli zobaczyć kibice którzy wybrali się do Chwałęcic na mecz Sokoła z Lubarem. Gospodarze wygrali 1-0.

Natomiast w grupie B pierwsze jakże ważne zwycięstwo w e-futbol Lidze odnosi zespół z Knurowa, który pokonał doświadczoną drużynę Bolixu/RKP Rybnik 4-0. Bez walki na boisku drużyna Solszybu wzbogaciła się o trzy punkty. Niestety, ale zawodnicy Huraganu nie zdołali się zebrać i oddali mecz walkowerem. Solszyb to samodzielny lider w grupie B bez straty punktu i straconą tylko jedną bramką. Kolejne bogate strzelanie urządzili sobie zawodnicy Rymera Niedobczyce którzy tym razem rozbili KS Boguszowice na wyjeździe 9-3.