Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Rekord Europy Ewy Swobody

23.02.2015

Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory - Ewa Swoboda ustanowiła halowy rekord Europy juniorek w biegu na 60m. Żorzanka uzyskała wynik 7,21s, co jest także nowym rekordem Polski juniorek.

Rekordowe wyniki, Ewa uzyskała na Halowych Mistrzostwach Polski seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w miniony weekend w Toruniu. Podopieczna Iwony Krupy już w biegu eliminacyjnym pokazała iż start w gronie utytułowanych i starszych rywalek nie jest jej straszny i wygrała w czasie nowego rekordu Europy juniorek – 7,21s. Bieg finałowy to już popis doskonałej formy i przygotowania Ewy i zwycięstwo w czasie 7,22s. Do rekordowych wyników Żorzanka dołączyła złoty medal i tytuł Halowej Mistrzyni Polski seniorek w biegu na 60m. Drugie miejsce z wynikiem 7,31s zajęła wielokrotna medalistka imprez mistrzowskich, olimpijka – Marika Popowicz , trzecia była Anna Kiełbasińska – 7,42s.

Ewa Swoboda zajmuje I miejsce w biegu na 60m na europejskich listach juniorek oraz II miejsce na listach światowych – za Amerykanką Ky Westbrook, która otwiera listę z wynikiem 7,18s.

Już za 2 tygodnie zawodniczka UKS Czwórka Żory - Ewa Swoboda będzie reprezentowała kraj na Halowych Mistrzostwach Europy seniorów, które odbędą się w Pradze. Na europejskich listach seniorek wynik niespełna osiemnastoletniej Żorzanki - 7,21 plasuje się na 7 miejscu.

To nie koniec mistrzowskiej passy sprinterek z Żor. W sobotę na odbywających w Brzeszczach – Halowych Mistrzostwach Śląska młodzików w lekkiej atletyce utalentowana Martyna Ziebura (ur. 2001 r.) zdobyła złoty medal w biegu na dystansie 60m. Już w eliminacjach podopieczna Iwony Krupy nie miała sobie równych i zwyciężyła z wynikiem 7,84s. Bieg finałowy był tylko formalnością i z nowym rekordem życiowym – 7,82s Martyna Ziebura została Halową Mistrzynią Śląska. Warto dodać, iż Martyna jest liderką ogólnopolskich tabel w kategorii młodziczek na dwóch dystansach: 60m – 7,82s i 300m – 42,24s.