Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 06 maja 2024 r.  Imieniny: Filipa, Jakuba

Rehabilitacja po wypadku może słono kosztować

29.11.2017
Rehabilitacja po wypadku może słono kosztować

W Polsce co roku dochodzi do tysięcy wypadków spowodowanych przez kierowców czy zjawiska atmosferyczne. W każdym z tych zdarzeń koszt powrotu do zdrowia poszkodowanych wiąże się z kosztownym leczeniem, pobytem w szpitalu czy rehabilitacją. Wydatków tych nie da się uniknąć, ale można je przewidzieć.

O ile w przypadku kolizji drogowej sprawa jest jasna i koszty rehabilitacji zostaną pokryte z polisy OC sprawcy, to przy wypadkach innej natury niezbędnym okaże się ubezpieczenie na życie. Także w tych sytuacjach, gdy poszkodowanym będzie osoba trzecia.

Liczy się umowa dodatkowa

Większość osób posiadających ubezpieczenie na życie nie zdaje sobie sprawy w jakich sytuacjach będzie mogła liczyć na odszkodowanie. Jeśli zakres ochrony jest minimalny (a sama składka przez to najniższa), wtedy świadczenie otrzyma rodzina na skutek śmierci ubezpieczonego – o ile w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia nie znajduje się zapis o rodzaju śmierci. Jeśli do zgonu doszło na skutek np. wypadku komunikacyjnego, a polisa nie zawiera takiej definicji, wówczas uzyskanie świadczenia będzie bardzo trudne.

Dlatego tak ważne jest prawidłowe dobranie składników w ramach umów dodatkowych do podstawy. Wybór dodatków jest szeroki, ale te, które będą przydatne w razie doznanego wypadku to przede wszystkim:

  • leczenie szpitalne,

  • operacja,

  • inwalidztwo,

  • rehabilitacja,

  • medyczne assistance.

Ostatni z wariantów zapewnia m.in. wizyty pielęgniarki, zakup i dostarczenie leków, profesjonalną konsultację lekarską czy dostęp do infolinii medycznej. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie dla osób żyjących samotnie, które nie mogą liczyć na wsparcie nikogo z rodziny, a nie chcą być zdane wyłącznie na publiczną służbę zdrowia.

Ponadto prywatne usługi medyczne mają znacznie szerszy zakres od oferty NFZ, nie wspominając także o krótszym oczekiwaniu na wizytę. Korzystne dla ubezpieczonego będą również inne wymienione umowy dodatkowe, dzięki którym poszkodowany w wypadku nie wpadnie w kłopoty finansowe. Wypadek w większości tego typu zdarzeń oznacza dla osoby aktywnej zawodowo przerwę lub nawet niemożliwość wykonywania pracy zarobkowej.

Wsparcie na złamanie

Skutkiem nieszczęśliwego wypadku nie musi być od razu śmierć czy inwalidztwo. Środki finansowe potrzebne na rehabilitację przydadzą się również w przypadku złamania kości. Odszkodowanie jest wypłacane w stosunku do procentowego uszczerbku na zdrowiu zgodnie z tabelą załączoną w OWU danego produktu polisowego. Przykładowe wartości występują na poziomie:

  • 5 proc. – nadgarstek, kość śródstopia, mostek,

  • 7 proc. – nos, łopatka, obojczyk,

  • 10 proc. – kość łokciowa, czaszka,

  • 12 proc. – kość piętowa, miednica,

  • 20 proc. – kręgosłup,

  • 25 proc. – kość udowa.

Sposobem na ubezpieczenie na życie online z www.ubezpieczeniazyciowe.pl jest kontakt z agentem, który przedstawi szczegóły produktu i dopasuje ofertę do oczekiwań i możliwości finansowych zainteresowanego. Przed spotkaniem z doradcą warto jednak samemu rozeznać się w umowach dodatkowych pobierając ze strony internetowej towarzystwa plik Ogólnych Warunków Ubezpieczenia czy przeglądając ranking ubezpieczeń na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl.

Złamanie może też przytrafić się osobom trzecim, gdy sami jesteśmy pośrednio sprawcami niezamierzonego zdarzenia. Niektórzy ubezpieczyciele oferują dodatek w postaci OC w życiu prywatnym – często też spotykany w polisach mieszkaniowych. Opcja ta jest przydatna gdy posiadamy psa, a ten pogryzie przechodnia czy wyrządzi inną szkodę osobową.

Konsekwencją wypadku może być także zabieg chirurgiczny czy skomplikowana operacja. Poszerzając ubezpieczenie o taki dodatek mamy pewność, że w razie doznanego wypadku, będziemy mieć wsparcie finansowego ze strony towarzystwa ubezpieczeń. W zależności od polisy zakres obejmuje kilkaset zabiegów chirurgicznych finansowanych nie tylko w Polsce, ale wielu krajach w Europie i na świecie – ich liczba także jest ujęta w dokumencie OWU. W zależności od wybranej sumy ubezpieczenia towarzystwo wypłaca świadczenie według procentowej skali i klasy operacji – nawet do 50 proc. sumy.



Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"